Mima, MK & BURNS, Zsak, DJ Steevo i Chapter & Verse ⭐⭐⭐

maniba, mima, hades, into the groove

W naszym stałym cyklu poszukiwania najciekawszych premier house music jak zwykle przedstawiamy pięć kawałków. Oto MK, BURNS ft. Teddy Swims, DJ Steevo & Ellis T, Mima, Zsak i Chapter & Verse.

 

Oto pięć wybranych przez nas tytułów premier z ostatnich dni. Znani jak MK czy ZSAK i nieznani jak DJ Steevo czy duet Mima.

 

“Better” [Sony Music] to utwór bardzo ciekawy, bo mimo, że stworzony w konwencji piano house brzmi całkiem świeżo. To zasługa nie tylko samej aranżacji, ale i bardzo fajnego wokalu. A wokalista jest nijaki Teddy Swims.

Pod nazwą MK ukrywa się dobrze znany nam producent z wielu remiksów. To Marc Christopher Kinchen. BURNS to producent Matthew James Burns. Współpracowa mi.in. z Lady Gaga.

 

Zsak czyli węgierki producent Viktor Vizi dostarcza nam od kilku lat ciekawe produkcje, głównie z gatunku disco house. Dodatkowo także w formacji Earth n Days. W tej najnowszej “I Hope You Know” [HouseU] poszedł w nieco innym kierunku i dekadę. Brzmienie kojarzy nam się w latami 90-tymi. Wyszło 👍👍 polecamy!

Mamy jednak dla was fajny kawałek z disco. Oto on

 

“Why Can’ t There Be Love” [Deltanove Studio] nieco przypomina to co robi Purple Disco Machine, ale widać wyraźną różnicę w kreowaniu disco w house. Tym wspólnym mianownikiem na pewno jest wyeksponowanie basu.

DJ Steevo to Stefano Ruffini – włoski DJ, producent i inżynier dźwięku. W utworze towarzyszy mu fajnie śpiewająca wokalistka Ellis T.

 

Mima to nieznany nam duet ze Szwajcarii działający już 5 lat. “Can We Do Better” [Sirup] to bardzo skoczny kawałek house i fajny wokalnym lajt motywem. Może banalnym, ale tu fajnie brzmiącym.

 

Chapter & Verse to brytyjski producent Barry Pearson. “Set You Free” [Helix Records] przypomina linię melodyczna pewnego klasyka, ale jest autorską produkcją. Świetny wokal, charakterystyczny i dynamiczny lajt motyw od razu może się wam spodobać.