NEVER BE FRIENDS Jost x Mingue

Staramy się już od pierwszych dni 2024 roku kontynuować wyszukiwanie premier, które mają w sobie to “coś”. “Never be friends” może być czymś takim z pewnego powodu, wcale nie jedynego.

 

Wykonawcy “Never be friends” mogą wam się nawet nie kojarzyć z jakimś konkretnym utworem. Jost wydał już kilka singli, ale to Mingue być może kojarzycie z bardzo dobrą wersją “Flowers” – odświeżoną przez producentów Level 8 i Mitch DB i właśnie Mingue. Posłuchajcie tego premierowego kawałka i odpowiedzcie na pytanie czy nie kojarzy wam się on z czymś… ? Rozwiązanie zagadki – niżej.

 

Muszę przyznać, że “Never Be Friends” robi na mnie bardzo dobre wrażenie. Pierwsze takty i słychać klasykę piano house. Zaraz potem wchodzi wokal, a jeszcze za chwilę robi się progresja i jeszcze bardziej energetycznie. Nawet tzw. hi-hat , w tle, zasuwa “równo”.

Utwór powinien was jednak zainteresować jeszcze z innego powodu. Moim zdaniem wykorzystuje – po trosze – kilka nut ze słynnego kawałka z dekady ’90.

Utwór został napisany m.in. przez Costela Dominteanu (DOMINO) i brzmieniowo to właśnie jego wielka zasługa, że tak to brzmi. Warto docenić także wokalistkę Mingue, która wypadła tu bardzo dobrze, bo śpiewa bardzo dynamicznie.

Jost

to DJ i producent, ale też entuzjasta muzyki, urodzony w Hanowerze, w Niemczech.

Jego muzyczna podróż rozpoczęła się po obejrzeniu występu w Tomorrowland w 2013 roku. Od tego czasu podąża nieprzerwaną ścieżką bycia DJ-em, producentem i udostępnianiem swojej muzyki na SoundCloud.

Po podpisaniu kontraktu z Honua Record (część Global Records) [pierwszym efektem jest “Never Be Friends”.

Mingue

to holenderska wokalistka i autorka tekstów. Jej twórcze współprace z producentami i autorami z całego świata zaowocowały wydaniem utworów z DJJerome, Brennan Heart, Lizot, Neptunica, EDX, Charlott Boss, Paradigm.

Mingue pisze i produkuje głównie utwory EDM, ale w swoim dorobku ma także przeboje, które napisała dla rozpoznawalnych artystów radiowych w Holandii.

 

Odp: “Summer Jam“.