never be lonely gigi dagostino vize emotik
EMOTIK, Gigi D'agostino i VIZE (fot. Sony Music)

Gigi D’agostino to weteran europejskiej muzyki Dance. W przyszłym roku będzie 30 lat o chwili jego debiutu. Ma na koncie sporo produkcji, ale niewiele hitów. Ostatnio zdaje się zadrabiać zaległości w tej materii. Oto jego najnowsze dzieło pt. „Never Be Lonely” wyprodukowane z Vize i Emotik.

Kolejny etap w karierze Gigi D’agostino zaczął się z chwilą w2ydania „In my mind”. Po prostu przyszedł zaskakujący sukces. Potem był „Hollywood”, a teraz słynny Włoch wraca już w prawdziwie swoim klimacie. Oto „Never Be Lonely” i jego wspólna robota z  Vize i Emotik.

 

 

Nie da się ukryć, że „Never be lonely” wyraźnie nawiązuje do mega hitu Gigi „L’Amour Toujours” i po trosze do niedawnego hitu „Hollywood„.  Słychać to aż nadto.

Włoski geniusz muzyki dance Gigi D’Agostino zaczynał karierę dokładnie w 1992 roku, solo, a potem przez jakis czas w grupie Voyageur. Ale już w tej samej dekadzie zdobył swoją popularność , dzięki takim utworom jak: „The Riddle”, „L’Amour Toujours” czy „Another Way”. Oparty na jego największym przeboju singiel „In My Mind”, stworzony przez Dynoro, ma na Spotify ponad miliard odtworzeń i 800 milionów wyświetleń w platformie YouTube. Miesięcznie utworów Gigi D’Agostino na Spotify słucha ponad 10 milionów ludzi! Warto jeszcze przypomnieć „Bla bla bla”, który do tej pory pozostaje przykładem oryginalnej produkcji Dance, którą w pewnym momencie nazwano ” Italo Dance „.

never be lonely gigi dagostino vize emotik
EMOTIK, Gigi D’agostino i VIZE (fot. Sony Music)

– Ogromnie podobała mi się współpraca z VIZE i Emotik. Fuzja naszych muzycznych i emocjonalnych doświadczeń pozwoliła nam nawiązać magiczną więź. To było jak bajka: zjednoczyliśmy się dzięki muzyce i sile naszych wspólnych emocji. „Nigdy nie będziemy samotni” – mówi – cytując swój tytuł Gigi D’Agostino.

VIZE to duet producenta i DJa – Vitaliego Zestovskiha oraz Johannesa Vimalavonga. Ten drugi urodził się w Niemczech, natomiast Vitali w Rosji. W 1998 roku jego rodzice przeprowadzili się na zachód Europy i dzięki temu ta dwójka miała okazję się poznać.

Przez ostatnie trzy lata duet współpracował z wieloma popularnymi artystami takimi jak: Gestört Aber GeiL, Adel Tawil, LEA, Sam Feldt, Joel Corry, Dimitri Vegas, Imanbek, Alle Farben, Sondr, czy Felix Jaehn. W platformie Spotify VIZE mają ponad 800 milionów odtworzeń.

– Gigi D’Agostino to żywa legenda. Praca z nim to była prawdziwa przyjemność. Oczywiście chcieliśmy się spotkać osobiście, ale uzyskaliśmy świetne efekty pracując zdalnie. Tytuł utworu mówi sam za siebie: nikt nie powinien czuć się samotny, szczególnie w tych czasach – mówią VIZE.

Z tej ekipy najmniej wiemy o EMOTIK, a właściwie nic nie wiemy. Być może to ktoś znany, bo na foto obok jest w masce.