DJ Promotion
Strona główna AKTUALNOŚCI NEW MILLENIUM 👌 zawiła historia o samplowaniu i remiksowaniu

NEW MILLENIUM 👌 zawiła historia o samplowaniu i remiksowaniu

Usiądźcie wygodnie w fotelu, bo dziś przedstawiane odświeżenie i jego historia są bardzo skomplikowane. dawno temu ktoś kiedyś zsamplował fragment utworu  o tytule „X”, średnio znanego i wypromował w klubach na płycie winylowej. Potem jeszcze inni zaczęli przerabiać po swojemu … poza prawem i nazwali go „Y” czyli „New Millenium”.

Skomplikowane? Pewnie tak, ale zadałem sobie sporo trudu, aby rozszyfrować… co tu się wyrabia. Zrobiłem to dlatego, bo znana nam ekipa w składzie Mr. Belt & Wezol, Nicola Fasano i Steve Forest fajnie odświeżyła „New Millenium”.

 

Fajne disco funky zrobione z pomysłem. Posłuchajcie co jest w środku utworu. Mr. Belt & Wezol, Nicola Fasano i Steve Forest dokonali w zasadzie remiksu, bo wykorzystali  oryginalne fragmenty jednej z wersji i dołożyli nieco współczesności, głównie w obszarze beatu.

Co tu jest oryginałem? 🤕🤕🤕

Oficjalnie ten utwór, ale prawda jest taka, że ten poniższy utwór wykorzystuje sampla jeszcze innego utworu. Adaptacja utworu autorstwa Cricco Castelli, który podał, że jest jego autorem, co jest nieprawdą. Producent nie podał autorów zsamplowanego utworu „My Lady”, który zobaczysz niżej.

 

 

„Life Is Changing” wykorzystuje sampla z utworu „My Lady” grupy The Crusaders.

To utwór z repertuaru amerykańskiej grupy jazzowej The Crusaders, która zasłynęła tanecznym klasykiem „Street Life”. Utwór „My lady” został wydany na tym samym albumie co ten hit.

To chyba jasne, ale skąd więc tytuł „New Millenium”? Tak nazwał swoją wersję niejaki DJ Topazz, który niejako zrobił swoją wersję w oparciu o wersję Cricco Castelli. Ufff, skompikowane i zdaje się … poza prawem autorskim.

 

Mr. Belt & Wezol, Nicola Fasano i Steve Forest dopisali właśnie jego do swojej wersji, co oznacza, że wykorzystali fragmenty tej ostatniej wersji czyli Topazz. Ustalicie to sami po wysłuchaniu tych wszystkich w/w wersji.

 

 

Exit mobile version