noc dj ów

Z końcem sierpnia zniknęła z anteny Radia dla Ciebie kultowa audycja poświęcona muzyce klubowej „Noc DJ ów”. Z tej okazji jej autorzy Bogdan Fabiański i Paweł Bobrowski nagrali pożegnalny film. Panowie jednak nie rozstają się z radiem.

28 lat – tyle czasu z małymi przerwami istniała na antenie ta kultowa audycja, która zwłaszcza w dekadzie lat 90-tych była czymś wyjątkowym, bo na antenie Polskiego radia można było usłyszeć taneczną muzykę z Polski i Świata. Słuchali jej nie tylko DJ’e, ale ogromna rzesza fanów szeroko rozumianej muzyki tanecznej. Pierwotnie nazywała się „Wieczór i Noc DJ ów”, a ostatnimi czasy „Noc DJ ów”.  Oto wypowiedź autorów, którymi byli zawsze ci dwaj ludzie: Bogdan Fabiański i Paweł Bobrowski.

 

Czasy się zmieniały i na rynku medialnym robiła się konkurencja. Do tego ostatnimi czasy pojawiły się podcasty – dedykowane konkretnym formatom muzyki klubowej. Z tym wszystkim radzili sobie autorzy mimo, że program był coraz bardziej  spychany czasowo, bo zaczynał się od godziny 20.00, a ostatnio już o 23.00.

Obiektywnie rzecz biorąc, trudno zrozumieć decyzję władz Radia Dla Ciebie – stacji, która od dłuższego czasu balansuje w statystykach słuchalności w granicach tzw. błędu statystycznego. Wszak „Noc DJ ów” była w wieczornym paśmie, które jest idealną porą na sformatowane audycje. Do tego w piątkowy wieczór zaczyna się weekend. Tak powie każdy fachowiec od mediów. Prawdopodobnie wpisane to jest w jakiś ogólny trend demontowania (miejmy nadzieję, że jednak reorganizacji) Polskiego Radia, co 0bserwujemy od jakiegoś czasu („Trójka”).  Dla tych co nie wiedzą, obie stacje mieszczą się w tym samym budynku. A więc „Keep on Music„…

Obaj Panowie będą teraz na zmianę prowadzić radiową listę przebojów „Parada przebojów” (nie ma nic wspólnego z muzyką taneczną czy klubową), a lista Top 40 Dance Chart będzie teraz emitowana w innym paśmie RDC czyli w środę o godzinie 1.00, ale nie martwcie się. zapewne będzie dostępny podcast. Paweł Bobrowski pozostaje przy swoim programie w niedzielę o godzinie 23.00.