DJ Raport blog
Home PREMIERY Older Grand, L.Da Silva, Legius/Gazell, Dannic, C.Squad >EDM PROMO

Older Grand, L.Da Silva, Legius/Gazell, Dannic, C.Squad >EDM PROMO

W tym tygodniu jeszcze więcej muzy Big room. Potwierdza to naszą opinię, że EDM “powraca na salony” w swojej mocniejszej odmianie. Kolejni producenci house podkręcają tempo i energię kierując się od lekkich odmian House Music w kierunku Progressive House.  Oto zaledwie kilka naszych propozycji: Leandro Da Silva, Older Grand, Legius x Gazell, Dannic & Teamworx, Croatia Squad i Garmiani.

 

 

 

 

 

Mamy wreszcie w cyklu EDM Promo polskie nowości. Tym razem dwie Older Grand i Legius x Gazell. Porównajcie je w nowościami muzy Big room z świata. Oto przegląd od Brazylii po Polskę.

 

Leandro Da Silva, Jackswell – Maasai [OUT NOW] by Black Lizard Records

To mega odlotowa produkcja! Czy Brazylijczyk Leandro Da Silva  (wyd. label Which Bottle) zaczyna nas przyzwyczajać do big roomów w Jego wydaniu? Zobaczymy co będzie dalej. Posłuchajcie koniecznie. W “Maasai”, który zrobił z nieznanym nam Jackswell  znajdziecie mnóstwo tribalowych klimatów zmieszanych z progressive house. To mieszanka wybuchowa.

 


Ciekawe podejście do muzyki proponuje Croatia Squad czyli Alejandro Torres, który znany bardziej z typowej muzy House. Tym razem (Sirup Music) poszedł w mocniejsze klimaty. Główny motyw oparty jest na Funk, a więc muzyce z lat 70-tych, ale całość opakowana jest w mocny progressive house, a chwilami nawet hardstyle. Do tego dobrze dobrane sample wokalne. Całość bardzo ciekawa.

 


Polski producent Older Grand (Radosław Merta) ponownie wydaje Xoni Records. Ma spory dorobek znany nam już od 2013 roku. en najlepiej przyjęty to “Drunken Jack”, ale zrobił tez sporo remiksów. Ten zdecydowanie najbardziej popularny to dla C-BooL “Never go away” i dla Mandee ft. Maria Mathea “Superstar”. W tym nowym “In the House” dostajecie solidną stopę i zakrętkę, ale dla kontrastu spokojną “dziurę”, co dodatkowo podnosi dramaturgię kawałka. Technicznie, na najwyższym poziomie.

 


Kolejna nowa propozycja z Xoni Records, a więc polska produkcja. Mocny groove w progressive house, przeplatany różnymi elementami EDM, do tego lekko psychodeliczny breakdown to nowa propozycja od dwóch polskich producentów Legius & Gazell. Ten pierwszy znany nam jest z utworu “Lumina”. Regularnie już grają w wielu polskich klubach, więc jeśli ich nie spotkaliście, może nadarzy się to niebawem.

 


Z labela Fonk Recordings (SpinninRec.) pochodzi nowy kawałek DJ Dannic & Teamworx. Tego pierwszego od razu skojarzycie, bo zrobił sporo produkcji House. Ta najlepiej u nas przyjęta to Fedde Le Grand and Dannic vs. CoCo Star “Coco’s miracle” – przeróbka starego hitu. Ale to już historia, bo teraz poszedł w dużo mocniejsze klimaty. Już sam tytuł “Bump n roll” sugeruje, że jest odlotowo i jest.

Mnóstwo tu tribalowych klimatów na tle progressive house. Do tego świetne przejścia. Brzmi to mega energetycznie. Pod nazwą Teamworx ukrywa się dwóch producentów z Izraela: Ben Azoulay i Saar Lagziel.

 


Utwory tego producenta ze Szwecji znane nam są w Polsce. Garmiani (Jiar Garmiani) może się pochwalić do tej pory przynajmniej dwoma dobrze przyjętymi u nas kawałkami, do których można zaliczyć “Dance Motherfucker” i “Barraca”. W tym nowym “Ava” wzorem, który kojarzy się na przykład z DJs from Mars, wziął jakąś piosenkę (pewnie ludową) i… poleciał po całości, zahaczając nawet o Hardstyle.

 

 

Zobacz inne EDM PROMO

 

 

Exit mobile version