Home PREMIERY Out of Touch – hit 80/2000 powraca w wersji Madison Mars

Out of Touch – hit 80/2000 powraca w wersji Madison Mars

Utwór “Out of touch” najpierw był hitem w 1984 roku, potem minęło 20 lat i znów wrócił na top w innej wersji. Teraz – po prawie dwóch dekadach – wraca w najnowszej wersji Madison Mars & 71 Digits. Czy powtórzy ona sukces?

 

“Out of touch” powstał zupełnie przypadkowo, bo autorzy oryginału – duet Hall and Oates – planowali nieco inny utwór. Piszemy o tym niżej. Jego najnowsza wersja autorstwa Madison Mars & 71 Digits dotarła właśnie na #1 listy Digital DJ. Można wiec powiedzieć, że DJ’om się spodobała. Oto ona.

 

Kim są?

 

Estoński producent Madis Sillamo aka Madisom Mars ma dobrą rękę na odświeżeń starych hitów. Wielkim hitem był utwór “New Vibe Who Dis”.

Producenci 71 Digits ma też dobrą rękę do remiksów. Jeszcze popularny jest Hi_Tack ? “Say Say Say (Waiting 4 U)” – Steff Da Campo & 71 Digits Remix, ale też hitem “Somebody’s watching me” , z Chico Rose.

Porównajmy teraz tą nową z poprzednimi wersjami.

 

? Out of Touch ? to utwór amerykańskiego duetu Hall and Oates z ich dwunastego albumu studyjnego “Big Bam Boom” (1984). To był ich ostatni singiel numer jeden na liście Billboard Hot 100 , przez dwa tygodnie na szczycie listy przebojów w grudniu 1984. Stała się również czternastym z rzędu hitem duetu Top 40 od 1980 roku.

Według jednego z autorów, Johna Oatesa,  motyw utworu powstał zupełnie przypadkowo. Wymyślił refren, grając na chybił trafił z syntezatorem, którego nawet nie potrafił używać. Pomyślał, że mogłaby to być piosenka dla grupy The Stylistics. Ale następnego dnia w studiu jeden z producentów powiedział mu, że to powinien być hit właśnie dla nich samych czyli firmowany jako Hall and Oates. I tak oto powstał wielki przebój, który był nawet popularny w polskim radio i oczywiście dyskotekach.

Ale to nie jedyny wielki sukces tej kompozycji. Pamiętacie to?

 

Uniting Nations to brytyjska formacja muzyki tanecznej, która powstała w Liverpoolu w 2004 roku. Odniósł sukces na listach przebojów w całej Europie. Zespół pierwotnie tworzyli Paul Keenan i Daz Sampson jako członkowie zespołu, autorzy piosenek i producenci. Po przeboju ? Out of Touch ? z 2005 roku , który był debiutanckim i najbardziej udanym singlem zespołu, do duetu dołączył Craig Powell jako lider zespołu. Dodatkowo pojawiał się również wokalista i artysta sesyjny Jinian Wilde.

Uniting Nations mieli jeszcze kilka innych hitów z ich jedynego albumu “One World” , wydanego w 2005 roku przez Gut Records. U nas popularny był zwłaszcza “I no corrida” – cover hitu Quincy Jones’a.

 

out of touch madison mars digits 71 darryl hall & john oates 600 400

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Exit mobile version