over you sharam jey celestial moss kena shakira

Czy pamiętacie tego charakterystycznego sampla? Pojawia się on już w pierwszych taktach utworu „Over You”. Pochodzi z przeboju Shakiry, ale to nie do końca prawda. Dlaczego? O tym niżej.

 

 

Trzy znane nam postacie, znany sampel i przebojowy groove. Sharam Jey i Celestal i Moss Kenna nagrali kawałek „Over You” , który przywodzi w pamięci styl tanecznych przebojów z lat 90-tych.

 

Lekko fankująca niemal wzorcowo (na lata 90) brzmiąca muzyka euro dance. Stworzyło to dwóch producentów – Sharam Jey (Niemcy) i Celestal (Francja), a wokalnie towarzyszy im brytyjski wokalista Moss Kenna. Słyszymy o nim coraz częściej od czasu kiedy pojawił się w utworze Purple Disco Machine.

Z tego utworu może być przebój.

O nich

Sharam Nickjey Khososi aka Sharam Jey to prawdziwie wszechstronny DJ i producent pochodzący  z… Iranu, ale od lat mieszka w Kolonii w Niemczech. Znamy go doskonale, bo zaczynał jeszcze w latach 90-tych. Jest to więc tzw. stary wyjadacz. Ma swój label King Kong Records.
Remiksował dla największych. To m.in. Moby, Gossip, Faith No More, Faithless, Diplo & Don Diablo, Mason & Roisin Murphy.
To on jest pomysłodawcą „Over You”!
Celestal znany jest z popularnego i u nas „My Life Is Going On” –  kawałka z przebojowego serialu Netflixa „Dom z papieru„.
Moss Kena przebił się w zeszłym roku z pomocą Purple Disco Machine i utworem „Fireworks”. W tym roku pojawił się także w przebojowym remiksie „It wasn’t me” (Shaggy). Ostatnio wydał dwa solowe utwory. Ten najnowszy to „Spirit”.

Dla tych co nie wiedzą …

Sampel wykorzystany w „Over You” pochodzi z przeboju „Hips don’t lie” (Biodra nie kłamią), który powstał w 2006 roku.

Utwór nagrali Shakira i Wyclef Jean, którzy śpiewali w języku angielskim, choć niektóre fragmenty nagrano w języku hiszpańskim.

Ale ta kompozycja wzorowana była na zupełnie innym utworze To „Dance Like This” nagranym przez Jeana i Claudette Ortiz, który wykorzystano w ścieżce dźwiękowej do filmu „Dirty Dancing 2”. Powstał w 1990 roku.