jesteś tu
Główna > PROMO > REMIKSY Reni Jusis, Clean Bandit, The Chainsmokers, Guetta, Jonas Blue, Garrix …

REMIKSY Reni Jusis, Clean Bandit, The Chainsmokers, Guetta, Jonas Blue, Garrix …

Oceniamy remiksy. W tym tygodniu dotarły do nas kolejne paczki remiksów i to bardzo konkretne,   znanych lub mniej znanych wykonawców. Rekordzistą tego roku w ilości remiksów towarzyszących jednemu utworowi zostanie zapewne Martin Garrix. Dlaczego? O tym niżej. Mamy też jedną polską paczkę. Remiksy Clean Bandit, The Chainsmokers, Reni Jusis, David Guetta, Jonas Blue, Martin Garrix i Fallout Boy już dostępne w serwisie www.digitaldj.pl.

 

 

 

 

Oto mamy cztery niezłe remiksy utworu Clean Bandit „Solo”. Trzy energetyczne, mniej lub bardziej, w tym Ofenbach, który wydaje się na pierwszy rzut ucha najciekawszy. Panowie dodali elementy znane z ich utworów, zrobili tzw. dziury przez co ta produkcja zyskała na dynamice.  Sofi Tukker też zrobiła kreatywny remiks, ale dla tych, którzy szukają czegoś „świeżego”. Czwarty – Yxng Bane – oparty na wersji oryginalnej, ale z podbitą stopa przez co jest bardziej taneczny od oryginału, zachowując rytm reggae.

 • Ofenbach Remix 03:48
 • M-22 Remix 05:14
 • Sofi Tukker Remix 03:23
 • Yxng Bane Remix 03:41

 


Do dwóch paczek remiksów. Jedna pojawiła się już w lipcu, druga w sierpniu 2018 teraz dochodzi jeszcze wersja autorstwa David Guetta. Tak w cudzysłowiu Jego autorstwa, bo pracuje dla niego pracuje ekipa ludzi. Tak czy inaczej ren remiks jest bardzo lekki w porównaniu do niżej przedstawianych remiksów „Don’t leave me alone”. To właściwie taki energetyczny classic vocal house, a do future mu daleko. I dobrze. Rewelacyjny czas produkcji !!! 3:15 !!!! Takie czasy…

David Guetta Remix 03:15

 


No Panowie pojechali mocno. To prawie paczka techno. Jedynie R3hab, który ostanio się mocno  przestawił na komercję (czytaj mainstreem) zrobił nieco lżej, ale tylko NIECO czyli w okolicy Future House, ale z mocną frazą techno z zakrętką. David Guetta remix to prawie techno, ale taki nietypowy dla niego remix stworzył zapewne któryś z jego kolegów, bo doba ma przezcież 24h. A Tom Staar remix to prawie hardstyle. Sidney Samson – ten od klasyka Riverside – to producent, który przyzwyczaił nas w brzmienia swojego sztandarowego hitu i tak tez jest w tym remiksie dla Guetty czyli musi być obowiązkowa  zakrętka.

 • R3hab Radio Remix 03:02
 • David Guetta Remix 04:58
 • Sidney Samson Remix 04:31
 • Tom Staar Remix 05:22

 


Bardzo ciekawa paczka! I w dodatku urozmaicona. Świetny Fedde Le Grand remix oparty na schemacie future house w bardzo ciekawie wyrzeźbionym main lead. Szokiem jest czas tej produkcji !!! 02:52 !!! Mało znany nam producent Barkley zrobił klimat deep house oparty na future pop, ale bardzo dobrze rozplanował aranż na wokalu przez co całość wypada ciekawie.

Współutorzy mega hitu „I follow rivers” Lykke Li – dołożyli tu The Magican remix. To już klimat Nu Disco z czego ich znamy. Nolan Van Lith Remix – jeszcze inny – mieszanka future pop, dance, dubstep,  i kto to wie czego jeszcze, na pewno progressive house. Ostatni – Sly remix jeszcze inny. To vocal house party na grającym basie i classic piano house.

 • Fedde Le Grand Remix 02:52
 • Barkley Remix 02:27
 • The Magician Remix 04:15
 • Nolan Van Lith Remix 03:04
 • Sly Remix 02:56

 


Oto mamy paczkę Made In Poland czyli do ostatniego utworu Reni Jusis. Znaliśmy już krótką wersję Gromee remix, ale teraz dostajecie Gromee Extended  remix, bo Andrzej pamięta zawsze o potrzebach DJ’ów, bo … sam nim jest. Pozostałe zrobili ludzie bliżej nam nieznani. Dwa remiksy są bliższe alternatywnym brzmieniom, bo takie są obecnie bliskie Reni Jusis. Zawadzki remix remiks brzmiący w klimacie Nu Disco całkiem fajny. Widać, że autor wie o co chodzi w tym temacie. Natomiast Atari Wu bardzo słaby, aranż nie jest dobrze dopasowany do wokalu, stopa i elektronika brzmi fatalnie.  Ale jest remiks, który można pochwalić – The Wishes Remix. Jeśli się jednak wchodzi w klimaty klubowe a la Oliver Heldens należy liczyć się z porównaniem do najlepszych, a tu mastering kuleje. DJ’e słuchają i oceniają porównując do najlepszych. Za to sam pomysł oparty na classic vocal house przekonuje, choć brakuje jeszcze producentowi doświadczenia w budowaniu aranżu  pod kątem wokalu. Przyjemna skoczna wersja.

 

 • Gromee Remix Extended 04:44
 • Atari Wu Remix 03:54
 • The Wishes Remix 03:44
 • Zawadzki Remix 04:01

Pojawiła się druga, już mała, bo z dwoma remiksami extra do aktualnego utworu Jonas Blue feat. Jack & Jack – „Rise”. Polecamy RetroVision remix. Mocno energetyczny future house z ciekawie wykreowanym brzmieniem głównym. To już kolejna udana produkcja  tego duetu. Druga wersja spokojniejsza w klimacie progressive future pop.

 • Retrovision Extended Mix   04:12
 • Dark Heart remix     03:28

 


Polecamy bardzo ciekawy remiks utworu alternatywnej formacji rocka z USA – Fallout Boy. Nieznany duet producencki Milk N Cooks zrobił bardzo udany remix. Udało im się przełożyć klimat oryginału na taneczną nutę deep house, choć właściwie jest to mieszanka różnych gatunków i co ciekawe wszechobecnego future pop jest tu bardzo mało. Świetna robota!

 

 

 

 

Podobne artykuły

na górze