FarfetchD afterlife hanns Pau; mayson

Dziś, w naszym przeglądzie ciekawych premier House Music skupiamy się, jak zawsze, na mniej znanych wykonawcach. Nie ma jednak żadnych „fajerwerków”, ale jest solidna muzyka znów nawiązująca do dekad 70 i 90. Oto Paul Mayson & Brodie Barclay, Babert, DJ LeeMac, Rubber People i TCTS.

 

To nic nowego, że producenci House inspirują się przeszłością, najczęściej czasami dekady 70. Widzimy to właściwie co tydzień. Pierwszy z utworów wydaje się nijaki, po pierwszym przesłuchaniu, ale gdy wsłuchacie się w to co wyprodukowali Paul Mayson & Brodie Barclay, znajdziecie odniesienia do przeszłości, muzycznej oczywiście.

„Can’t trust the way I feel” po części nawiązuje do czasów dekady 90, a dokładniej do French House czyli czasów świetności francuskiego House. Producenci dodali jednak coś od siebie. Oprócz miłego wokalu zwraca uwagę bardzo lekka stopa.

Paul Mayson działa już około 7 lat, ale mało kto pamięta, że zrobił utwór razem z Far East Movement. Z kolei Brodie Barclay – tu ciekawostka – ma na koncie współpracę z duetem Ofenbach, ale za czasów kiedy jeszcze nie byli popularni.

Babert to producent z Włoch, wielokrotnie tu polecany. Naprawdę nazywa się Mirco Bertoletti. „I wan’t let this go” także polecamy. Dlaczego? Sami posłuchajcie.

Rubber People to prawdopodobnie producenci z Australii. „Off your feet” to już kolejny udany kawałek w energetycznym klimacie Disco House przysłany nam przez Safari Music. Własnie wydali kolejny, razem z Da Funk Junkies, także w brzmieniu Disco, choć mocniej filtrowany.

Dj LeeMac nic nam nie mówi, bo znany producenta z niednego utworu, tj. „I can feel it”, ale ten nowy kawałek wart jest wysłuchania. „Turn me on” to mieszanka różnych trendów, i wydaje się, że sampli. To właściwie taki Groove House oparty na Funky. Przyjemne, polecamy!

TCTS zremiksował do tej pory dla wielu artystów czy producentów. Na przykłąd dla Tiesto czy Duke Dumont’a. Ostatnio  – utwór Toby Romeo „Where the Lights Are Low”, a tym utworem”Day & Night” dopiero debiutuje. Przynajmniej u nas. Kawałek wpisuje się w aktualne trendy UK House.