Peggy Gou - (It Goes Like) Nanana

Z opóźnieniem na naszych łamach pojawia się ten utwór, bo dopiero teraz zdobywa popularność. Skąd się wzięła Peggy Gou i jej “Nanana”? Poznajcie szczegóły.

 

 

Peggy Gou ze swoim “(It Goes Like) Nanana” pojawiła się już w czerwcu. Wtedy dostrzegło ten utwór niewielu w Polsce, ale we wrześniu to się zmieniło. Docenili go także ci radiowi DJ’e. W Wlk.Brytanii utwór dotarł do top 10, ale nie o sukces tu chodzi. Ten kawałek jest po prostu inny od większości obecnie wydawanych.

 

Pochodząca z Korei Południowej artystka, producentka, DJ-ka i ikona popkultury Peggy Gou, powróciła ze swoją pierwszą nową muzyką od prawie dwóch lat. Obecnie działa w Berlinie.

Zainspirowały ją eklektyczne klasyki house i pop z Balearów i tanecznymi, z dekad 90/2000. Tak, to te same czasy co np. “Summer jam“. Bardzo lekki aranż, ale jeszcze wydawałoby się bardziej banalny refren z “nanana” w roli głównej. A jednak. Po prostu jest to fajnie zaśpiewane.

W “(It Goes Like) Nanana” czuć mega luz i lekki taneczny rytm, bez klubowej energii EDM.

Peggy mówi:

  • Jest takie uczucie, które wszyscy znamy, ale trudno je opisać, to uczucie miłości, ciepła i podekscytowania, gdy jesteś otoczony przez przyjaciół i bliskich, a energia mówi sama za siebie. Trudno to wyrazić słowami, ale dla mnie brzmi to “nanana!“…

Skąd się wzięła?

Peggy Gou urodziła się jako Kim Min-ji w mieście Incheon w Korei Południowej. W wieku 14 lat została wysłana przez rodziców do Londynu na naukę angielskiego. Wróciła do Korei, gdy miała 18 lat, lecz później powróciła do Londynu, aby studiować modę. Następnie przeniosła się do Berlina, gdzie rozpoczęła swoją karierę muzyczną.

Gou pierwsze kroki w muzyce stawiała dzięki swojej przyjaciółce z Korei. Swój pierwszy koncert miała w Cirque Le Soir w Soho. Później występowała co tydzień w The Book Club we wschodnim Londynie.

W 2013 roku nauczyła się korzystać z programu Ableton Live i zaczęła tworzyć swoje własne utwory. Pierwszy z nich -“Hungboo” zagrała w Korei na gali otwarcia Style Icon Awards w 2016 roku.

Pierwsze nagrania Peggy Gou zadebiutowały w styczniu 2016 roku dzięki wytwórni Radio Slave Rekids. Następnie wydała cztery EP?ki, w tym “Seek for Maktoop”, z przebojowym utworem “It Makes You Forget (Itgehane)”.

Następnie pojawiły się dwa nowe albumy “Once and Han Jan” w 2018 r. oraz “Moment” w kwietniu 2019 r., na których Peggy pierwszy raz zaśpiewała. (więcej informacji).

Przełomem okazał się jednak – teraz – “(It Goes Like) Nanana”. Brawo!