DJ Promotion
Strona główna PREMIERY Piotr Cugowski, Enej, Bartek Królik czyli tradycyjnie po polsku PROMO POLSKA

Piotr Cugowski, Enej, Bartek Królik czyli tradycyjnie po polsku PROMO POLSKA

Oto trzy polskie premiery, które w dwóch przypadkach nawiązują do klasycznych polskich hitów rocka. A ten trzeci – do alternatywy, ale z dużą dozą humoru. Oto Piotr Cugowski, Enej i Bartek Królik.

 

 

 

 

 

 

Dość rzadko sięgamy do klasycznego polskiego rocka, bo mieliśmy (i mamy) tego pod dostatkiem przez lata. Taki jest właśnie Piotr Cugowski – syn lidera legendarnej Budki Suflera – Krzysztofa Cugowskiego. Przy okazji; w tych dniach (6.02) zmarł Romuald Ryszard Lipko – współtwórca hitów Budki Suflera.

 

Wracając do Piotra. „Daj mi żyć” to trzeci singiel z zapowiadanej solowej płyty Piotra Cugowskiego – „40”. Za muzykę odpowiada Jan Borysewicz, tekst do utworu napisał Tomasz Organek, z którym Piotr współpracował jeszcze przy dwóch innych utworach na „40”. melodyjny rock, nawet nieco taneczny i świetnie zaśpiewany.

Do kompozycji Janka Borysewicza „Daj mi żyć” Tomek sam dopisał tekst. Było to o tyle ciekawe, że przed nim mierzyło się z tym utworem kilku innych tekściarzy, ale dopiero tekst Tomka okazał się strzałem w dziesiątkę. Nie miałem żadnych uwag. Wszedłem do studia i zaśpiewałem go, jak własny.” – mówi Piotr.

Płyta Cugowskiego ukaże się 4. października, czyli w przededniu 40 urodzin Artysty. Nowy projekt Piotra to nowa karta w bogatym portfolio artysty. Pierwszy singiel – „Kto nie kochał”, który premierę miał pod koniec 2018 roku to ballada opowiadająca o ludzkich emocjach i uczuciach, które rządzą i rozdają karty w relacjach międzyludzkich. To obraz ludzkich postaw, które wypełnione są zarówno miłością i szacunkiem jak i gniewem i niezrozumieniem. Singiel zdobył status Złotej Płyty.

 


 

Grupa Enej jak zwykle pozytywnie zaskakuje. „Ostatni Raz!” to typowe brzmienie grupy czyli gitarowe riffy, dęciaki, charakterystyczny głos wokalisty oraz pokłady pozytywnej i nawet tanecznej energii i polsko-ukraińskiej wrażliwości!

 


Oto utwór bardzo alternatywny, ale mający w sobie sporą dozę humoru spiętego z synthi pop i do tego w tanecznym rytmie. Po singlach „Zapamiętać wszystko” i „Raj” przyszedł czas na pokazanie kolejnej strony albumu „Pan od muzyki”. Było poważnie w piosence „Raj”, która opowiadała o trudnościach życia w wielkim mieście, było nostalgicznie w utworze „Zapamiętać wszystko”, traktował o pożądaniu i grzechu.

Jednak album „Pan od muzyki” pokazuje różnorodność  w muzyce, więc teraz przyszedł czas na pozytywne emocje i zabawę. Do współpracy Bartek Królik zaprosił DrySkull’a i producenta o pseudonimie Szałowy Piotrek. Pierwszy podobnie jak Bartek odpowiada za największe produkcje w kraju. Współpracował m.in. z Podsiadło, Mrozem, Pokahontas, Afromental i wieloma innymi.

załowy Piotrek choć nie pozostawił po sobie wielkiego śladu w informacyjnym internecie współpracuje z Łąki Łan którego jest współzałożycielem, Czessbandem i BUM BUM Orkestar.

„Pan od muzyki” – to debiutancki album Bartka Królika. Choć Bartek zadebiutował już 20 lat temu w formacji Sistars, następnie odniósł sukcesy tworząc dla innych artystów, to teraz dopiero postanowił stworzyć album dla siebie.

 

 

 

 

 

Exit mobile version