Home TYLKO POLSKA MUZYKA Taneczne podsumowanie 2018, czyli jakie utwory disco/dance pobieraliście najczęściej w minionym roku

Taneczne podsumowanie 2018, czyli jakie utwory disco/dance pobieraliście najczęściej w minionym roku

Najchętniej pobierana taneczna "piąta" przez DJ-ów w 2018r.

Proces przygotowania listy TOP50 najchętniej pobieranych przez DJ-ów zrzeszonych w DJ Promotion utworów nurtu disco/dance nie był łatwy. W 2018r. w naszym serwisie pojawiło się 774 singli z polską muzyką taneczną.

 

 

Patrząc na ogół nagrań można wysnuć pewne wnioski. Pierwszy z nich jest taki, że istniała grupa utworów, które zdecydowanie wyróżniła się ilością pobrań od pozostałych. W niektórych przypadkach kilkunastokrotnie. Śmiało można zatem uznać je za “top of the top” gatunku disco/dance. Co ciekawe potwierdzają to też inne liczby takiej jak ilość wyświetleń teledysków czy ilość odsłuchań w serwisach streamingowych.

Drugi wniosek jest taki, że czołowa 50-tka składała się z utworów zespołów z co najmniej kilku letnim stażem. Tylko cztery propozycje pochodziły od debiutantów lub formacji powracających z nowym składem.

Istnieje także grupa blisko stu utworów, które można nazwać klasą “średnią wyższą”. Dlaczego? Ponieważ niewiele brakowało, aby wskoczyć do czołowej “pięćdziesiątki”, ale ilość pobrań była w większości dwa razy mniejsza od średniej z grupy TOP.

Najwięcej utworów (uwzględniając także remixy) w zeszłorocznym TOP50 udało się zgromadzić dziewczynom z zespołu TOP GIRLS.

Aż siedem pozycji to właśnie nagrania od Justyny, Angeli i Pauli, czyli bez wątpienia najpopularniejszego damskiego trio muzyki disco/dance.
Ex aequo – po cztery utwory na liście TOP50 najchętniej pobieranych numerów disco/dance – “zameldowały” zespoły PLAYBOYS, AFTER PARTY oraz MIG. To oznacza, że każdy wydany singel lub remix był bardzo chętnie pobierany przez DJ-ów w zeszłym roku.

 

Ale dość tych statystyk – czas przejść do sedna naszego podsumowania!

Najchętniej pobierana taneczna "piąta" przez DJ-ów w 2018r.
Najchętniej pobierana taneczna “piąta” przez DJ-ów w 2018r.

Niekwestionowanym nr. 1 okazała się produkcja od zespołu ŁOBUZY zatytułowana “Oczy jak pinć złoty”!!!

Filip i Bogumił chyba wzięli sobie do serca jeden z cytatów Hamleta “Choć to szaleństwo, lecz jest w nim metoda”, ponieważ od czasów debiutu projektu ŁOBUZY pokazują jak można się bawić muzyką, a zarazem osiągać sukcesy. To idealny przykład, że “bez napinki” można tworzyć fajną muzykę, która znajduję swoich odbiorców.

Tuż za chłopakami – na 2. miejscu – swoją gotowość zameldowała rodzeństwo Gwiazdowskich – czyli zespół MIG.
Chociaż na rynku są od wielu lat, a wiele osób już zapowiadało swego czasu koniec tej formacji – Oni z dumnie podniesionymi głowami do góry co jakiś czas zaskakują fanów doskonałymi produkcjami. Za taką został uznany przez DJ-ów singel “Do niej coś czuję”.

Czołową trójkę zamyka utwór, który pojawił się pod koniec września – i w trochę ponad trzy miesiące – zdobył wystarczającą ilość pobrań, by znaleźć się na podium. AFTER PARTY i ich numer “Bo w końcu musi być dobrze” to wg statystyk zeszłoroczny nr. 3.

Rok 2018 to wyjątkowy rok pod względem ilości wydanych coverów. W ciągu ostatnich 365 dni było ich naprawdę sporo – także w muzyce disco/dance.

A najpopularniejszym z nich okazało się taneczne odświeżenie przeboju Czerwonych Gitar, które przygotował Kuba i jego zespół PLAYBOYS. “Ładne oczy masz (Takie ładne oczy)” to nasz nr. 4, który aby znaleźć się na tym miejscu potrzebował zaledwie dwa miesiące.

Czołową “piątkę” naszego podsumowania roku 2018 w muzyce disco/dance zamyka nagranie od zespołu, który od samego początku pojawienia się na rynku bije rekordy popularności. Karol Zawrotniak – czyli wokalista grupy DEFIS – rozkochał w sobie i swoim wyjątkowym głosie wiele fanek, ale także fanów polskiej muzyki tanecznej, a 5. miejsce utworu “Róże” to nie jest przypadek.

 

Jesteście ciekawi jak wyglądała cała lista TOP50 najchętniej pobieranych utworów disco/dance w 2018? Oto ona.

TOP50 najchętniej pobieranych utworów nurtu disco/dance w 2018 roku przez DJ-ów z serwisu Digital.
Exit mobile version