Home CHARTS POLISH DANCE CHART 2017 (tydzień 40) co nowego ?

POLISH DANCE CHART 2017 (tydzień 40) co nowego ?

Najnowsze zestawienia DJ Promotion wygenerowane na podstawie raportów didżejów przynoszą zaskakujący powrót na pozycje lidera “Despacito”, ale skupimy się na tym co nowego się dzieje w podsumowaniach DJ TOP 50 Polish Dance Chart. Jak zwykle mamy mieszankę muzyki klubowej i disco polo, ale muzyka HOUSE ma się dobrze, więc nie ma powodu do obaw, że zostanie zepchnięta do przysłowiowego lamusa. O disco dance piszemy w dziale Strefa disco dance.  Teraz więc o pozostałych gatunkach.  Na początek jednak szybki przegląd.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zauważamy spory wzrost popularności kilku nagrań. Na przykład doskonale Wam znany utwór Martina Solveig “All Stars” wyraźnie (po 10 tygodniach) odbija do góry (101 > 18), być może za sprawą nowej paczki remiksów, które ostatnio dotarły do DJs. Jest tam m.in. BROHUG Remix.  Wyrażnie powraca do naszych łask nagranie “Hot 2 Touch” Felixa Jaehna (100>34).

 

Wyraźny skok (78>27) odnotowuje ostatni utwór DJ Antoine “I love your smile”.  To odświeżenie starego hitu Shanice jest wysoko oceniane przez DJs, więc można spodziewać się dalszej zwyżki. W Top 50 nieźle radzi sobie utwór polskiego producenta MOKA “Too many days”. Dużo większym zaskoczeniem są inne utwory. Wokalistka z meksykańskim rodowodem – Becky G – i  jej raggatonowo-dance’owa piosenka “Mayores” (188>33) z fajnym rapem niejakiego Bad Bunny,  po 7 tygodniach, ruszyła z górę. To może być spory hit.

Ten Bad Bunny to musi być niezły kozak, bo pojawia się w innym raggatonowym hicie “Bailame”  (150>44). Starczy może tych rytmów z Karaibów, bo mają to do siebie, że jak ich za dużo to mamy ich dosyć.

Warto pochwalić nowy utwór house wyprodukowany w Polsce przez dwa duety producentów Groovefore i Double Depth. Ich wspólny kawałek “Be with You” został bardzo dobrze przyjęty nie tylko przez polskich djs. Zaliczył na liście Polish Dance Chart skok (112>45). Oryginał ukazał się w lipcu b.r., ostatnio zaś remiksy, które wyraźnie pomagają wersji oryginalnej. Takie przecież powinno być zadanie remiksów.

Warto też wyróżnić na pozycji 42 przeróbkę “Now or never” (2000) hitu Tom Novy. Autorami tej nowej wersji jest duet rosyjskich producentów o nazwie DiscoVer.  Specjalizują się własnie w takich odświeżeniach. Dodajmy, że do swoich przeróbek wykorzystują nie oryginalne wokale, najczęściej wokalistek ze swojego kraju, w tym przypadku niejakiej Sunny Cooks (Sasha Kuksova).

Przegląd naszych zestawień znajdziecie na naszej stronie dj promotion.

 

 

 

 

 

 

Exit mobile version