Polish Dance Chart – zmiana lidera – Ofenbach nr 1

Katchi ofenbach Nick Waterhouse polish dance chart

Przyzwyczailiśmy się, że na pozycji lidera utwór, jest już się pojawi, pozostaje tam jakiś czas. Tymczasem jesienne miesiące przynoszą zaskakujące rotacje. Oto po tygodniu dominacji balangowego hitu  Sławomira “Miłość w Zakopanem”, na top wskoczył kto inny. Na Polish Dance Chart – zmiana lidera – Ofenbach nr 1 !

 

Po dziewięciu tygodniach  od premiery nagranie Ofenbach vs Nick Waterhouse “Katchi” wskoczyło na pozycję lidera Polish Dance chart. Zdecydowanie w górę idzie najnowszy utwór Burak Yetera “Echo” (12>5).  Należy w im upatrywać przyszłego lidera. Natomiast nowy utwór Alana Walkera “Spectre” wreszcie “złapał wiatr w żagle” i skoczył bardzo do góry (92>14). Za tydzień może być top 10.

W tym tygodniu mamy niezwykle wysoko debiutujące utwory w zestawieniu. na pozycjach 28 i 29 znajdziecie przeróbki dwóch znanych hitów: “Crush” Jennifer Paige (Jerome & Eric Chase feat. Michelle Hord) i  formacji Change “Let’s Go Together” (Joe Stone). Obie jak widać znakomicie się przyjęły.  Co ciekawe lepiej niż remiks Steve Aoki słynnego “Thriller” Michaela Jacksona (33). Ale to nie koniec nowości w top 50.

Na (37) znajdziecie Rico Bernasconi & Farenizzi feat. Mink Jo i “Right now”.  Dalej na 39 mamy P!nk, której dopiero remix Tiesto pomógł w dotarciu do Djs, mimo, że wcześniej było kilka remiksów. Trzeba jednak przyznać, że ten własnie remiks został bardzo przyjaźnie zrobiony.

Duży skok odnotowuje Richard Grey & Steven Rod (100>44) i ich przeróbka hitu Daft Punk “One more time”. To rzeczywiście udana wersja house.

Natomiast na pozycji lidera listy najczęściej odtwarzanych utworów w stacjach radiowych pozostaje niezmiennie Axwell, Ingrosso “More than You know”.

Szczegółowe podsumowania tygodniowe znajdziecie na stronie dj promotion. W tym polskie utwory.