DJ Promotion
Strona główna PREMIERY POLSKI KARNAWAŁ 💥🙂 Żabson i Young Igi zamieniają hip-hop w wesoły hit

POLSKI KARNAWAŁ 💥🙂 Żabson i Young Igi zamieniają hip-hop w wesoły hit

Żąbson i Young Igi (fot. Universal Music PL)

Po sporym sukcesie przeboju Kizo coraz więcej artystów hip-hopowej sceny próbuje iść nową drogą czyli zmieszać rap w tanecznym beatem. „Polski karnawał” pojawił się już po karnawale ’22, ale to zupełnie mu nie przeszkodziło zyskać bardzo dobre recenzje didżejów.

 

„Disney” sporo namieszał na hip-hopowej scenie, być może takie wiele jak kiedyś „Rozovoye vino”. Teraz jednak w trendzie mamy lekki dance’owy beat. Kizo idzie za ciosem i wydał kolejny taki „rozrywkowy” utwór, a my póki co obserwujemy bardzo dobre przyjęcie przez didżejów tego utworu. To „Polski karnawał”.

 

Muzycznie z karnawałem jako takim  „Polski karnawał” ma niewiele wspólnego. I dobrze. Utwór Żabsona i Young Igi dotarł już do nr 2 najlepiej pobieranych plików przez DJ’s w serwisie Digital DJ.

Czy to przypadek? Na pewno nie, bo kawałek brzmi świeżo, zwłaszcza zabawne podanie tekstu śpiewanego i rapowanego brzmi tu śmiesznie, fajnie śmiesznie. Tu autorami są właśnie Żabson i Young Igi.

Warto jednak pochwalić warstwę muzyczną. Tu autorem jest Sir Mich, który nie poszedł na łatwiznę, kopiując np. „Pepas”, ale zrobił to po swojemu. Prosta stopa , prosta robota i właśnie w tej prostocie tkwi nośność tego kawałka.  Brawo chłopaki.

 

Więcej informacji

Ich zapowiadany album pierwotnie miał się ukazać 4.03.2022 jednak w związku z przykrą sytuacją w Ukrainie, raperzy postanowili przełożyć premierę płyty jednocześnie nie angażując się w promocję singla „Polski Karnawał”. Przełożona została również publikacja teledysku. Ostatecznie jednak się pojawił, bo utwór poszedł w świat.  I to całkiem dobrze.

W serwisach streamingowych pojawiła się rozszerzona wersja ich albumu , którą nazwano amfisbena (DELUXE)”. Zawiera 8 dodatkowych singli tworząc 16 utworową, trapową ucztę.
Panowie tak jak na pierwszej części zrezygnowali z gościnnych zwrotek. Za produkcje utworów odpowiadają: @atutowy, 2K, BAHsick, Borucci, Dokkeytino, Hubi, Pvlace, Sergiusz, SHDOW, Sir Mich oraz Vladimir Cauchemar. Ten ostatni zremiksował „Clap Your Hands” Kungsa !
*****
*****

 

 

 

Exit mobile version