PROMISES Paul Woolford & Diplo & Kareen lomax
Kareen Lomax, Paul Woolford i Diplo (fot. Sony Music)

Premiery House zwykle przedstawiamy zbiorczo w postaci naszej selekcji pięciu tytułów. Tym razem robimy wyjątek ze względu na nowatorskie podejście do tego gatunku. Jego sprawcami są Paul Woolford, Diplo i Kareen Lomax.

 

Diplo i Paul Woolford – postaci znane co obiektywnie rzecz biorąc wcale nie musi oznaczać wyjątkowości premierowego utworu. W przypadku „Promises” mamy do czynienia z oryginalnością brzmieniową, choć wydawało by się, że w muzyce House powiedziano już prawie wszystko…

 

Bardzo dobre fortepianowe (oldschoolowe) akordy, świetnie brzmiące wokale, w tym gospel, ale przede wszystkim bardzo oryginalnie (nietuzinkowo) poprowadzona linia basu, która jakby nawiązuje do lat 90-tych, oczywiście w House. Do tego bardzo rozmiękczona stopa sprawia, że utwór ma szanse zostać mainstreemowych hitem, a nie tylko klubowym.

Ciekawostka, utwór został nagrany w różnych lokalizacjach na całym świecie, w tym w studiu Diplo w Los Angeles, kompleksie studyjnym Real World Petera Gabriela w Bath i, wreszcie, w legendarnym studiu (nagrywali tam m.in. The Beatles) Abbey Road, gdzie artystom towarzyszył chór gospel The Spirituals.

„Promises” to następca sukcesu pierwszego platynowego wspólnego hitu „Looking For Me”, utworu, który osiągnął 4. miejsce na brytyjskiej liście singli, spędził trzy tygodnie w „Top 5” i cztery tygodnie w „Top 10” oraz zgromadził do tej pory ponad 200 milionów streamów. Singiel osiągnął także złoto w Australii

 

O Diplo

Pisaliśmy o nim nie raz, ale przypomnijmy. Urodzony jako Thomas Wesley Pentz, Diplo jest jedną z najbardziej dynamicznych sił współczesnej muzyki. Jest legendą samą w sobie, członkiem kultowego Major Lazer, jednej trzeciej LSD – psychodelicznej grupy z Sią i Labrinth (3 miliardy odtworzeń debiutanckiego albumu) i połową duetu Silk City z Markiem Ronsonem, którego platynowy singiel „Electricity” z Dua Lipą.

znalazł się na szczycie list przebojów na całym świecie i wygrał Grammy. Pionierska wytwórnia Diplo, Higher Ground, założona w 2019, zawiera niedawno wydane single „Don’t Be Afraid” z Damianem Lazarusem i Jungle oraz „One By One” z Elderbrook i Andhim. Diplo ma na koncie trzy 1. miejsca, współpracę z SIDEPIECE „On My Mind”, „Looking For Me” i „Turn Back Time” z Sonnym Foderą. Dziesięciokrotnie nominowany do Grammy artysta współpracował również z takimi megagwiazdami, jak Beyoncé, Madonna, The Weeknd i Bad Bunny.

 

O Paul Woolford

Paul Woolford przez całe życie na nowo definiował i odkrywał wszystkie formy muzyki tanecznej. Obecnie płynie na fali sukcesu i cieszy się najbardziej udanym okresem w jego karierze, dlatego usłyszeć go można zarówno w klubie, na festiwalu, jak i na wybiegu czy w kinie – to tylko jeden z wielu efektów jego międzykulturowego zaangażowania.

Pracował z fascynującą gamą artystów, twórców i marek popkultury, w tym z Virgil Abloh, New Order, Fendi, Depeche Mode, Givenchy, Dua Lipą, Chemical Brothers czy François Kevorkian. Oprócz muzyki, którą wydaje pod własnym nazwiskiem, tworzy pod pseudonimem Special Request eksperymentując z bardziej undergroundowym brzmieniem. U nas najbardziej, do tej pory, podoba się jego remiks „Happiness” dla Tomcraft feat. MOGUAI & ILIRA.

Kareen Lomax

po raz pierwszy zrobiła zamieszanie swoim utworem „Melatonin”, a następnie pisała między innymi dla Maroon 5. Jej nowy projekt „Hard Feelings” jest czymś w rodzaju powrotu do domu dla Kareen, która wcześniej była rozczarowana zarówno branżą, jak i osobistymi relacjami.