Poszukujemy i od czasu do czasu odkrywamy coś nowego – ciekawego – tanecznego po polsku.  Oto cztery przykłady utworów debiutujących lub mało znanych wykonawców, które przypadną wam do gustu: Racisova, Serca & Antonina, Lenda/Kozub i Nikola Wiench.

Na początek przykład, że muzyka ludowa nie musi być nudna i można ją zaaranżować w ciekawy i bardzo współczesny sposób, jak to się mówi “na czasie”.  Oto ” Lipka “.

 

Nazywam się Kasia, jestem aktorką scen muzycznych, a muzyka i śpiew towarzyszą mi od dziecka” – tylko tyle pisze o sobie Racisova. A sam pomysł , aranż i produkcja to zasługa Pawła Jasionowskiego, którego możecie znać z utworów Dede Negra czy Masters. Brawo!

 

Po ciepłym przyjęciu utworu ?Cukier?, duet Serca prezentuje nowy singiel we współpracy z wokalistką, która nazywa się Antonina. Jest to druga zapowiedź wspólnej EP artystów pt. ?Egzotyczne sny?, która jeszcze w kwietniu dostępna będzie we wszystkich serwisach streamingowych. Utwór “Prada” bardzo nawiązuje – jest wręcz kopią – brzmienia The Weeknd, ale nie przeszkadza to nam, póki nie ma na rynku tego za wiele. Słychać pewne drobne niedostatki brzmieniowe od strony technicznej, ale producenci (Kamil Jagiełło, Radek Baranowski) stworzyli – w połączeniu z ciekawym wokalem – całkiem niezły klimat utworu. A to najważniejsze.

 

Piosenek spod znaku polskiego Pop wychodzi sporo, ale ciągle większość z nich brzmi archaicznie. Naszą uwagę zwrócił duet Lena i Kozub. Utwór “Bałamutka” nie jest tak trendy jak byśmy oczekiwali, ale słychać tu spory potencjał artystyczny, dobrze wróżący na przyszłość.

LENDA/KOZUB to debiutujący synth popowy duet, w skład którego wchodzi młode małżeństwo wiecznych dzieciaków lat 90-tych. Tworzą go: Paulina Lenda-Kozub i Piotr Kozub. Każde z osobna może pochwalić się bogatą historią muzyczną, grając już od kilkunastu lat w różnych projektach i jako solowi artyści, to tak naprawdę dopiero w 2021 roku światło dzienne ujrzą utwory z autorskiego materiału duetu w języku polskim, wyprodukowane we współpracy z Marcinem Borsem. Oficjalna premiera debiutanckiej EP-ki duetu LENDA/KOZUB przewidziana jest na 1 czerwca 2021.

 

I jeszcze jeden utwór, w którym dostrzegamy pewne walory, do których należą wokal i sam taneczny aranż, ale mamy pewne zastrzeżenia  do jego jakości technicznej. To nieco dziwne, bo producentem utworu jest nie raz chwalony przez nas Mavooi.

Wokalistka – Nikola Wiench – pisze: “ Zapraszam do wysłuchania mojego debiutanckiego singla “Łap chwilę”. Opowiada on historię człowieka, który wpadł w wir pracy i zapomniał co znaczy cieszyć się życiem. Chciałabym, aby ta piosenka uświadomiła Wam, że każdy moment w życiu jest dobry, aby coś zmienić i spełniać swoje marzenia!