Raindrop marnik goa dance 681 500 (7)

Wydawałoby się, że styl jaki określiliśmy jako „Goa dance” nie przetrwa  jednego sezonu. Teraz, po bardzo krótkiej przerwie producenci wracają do tego gatunku. Oto Marnik x Harris x Ford, Timmy Trumpet x R3HAB, MIke Candys i Maxam x Alien Cut.

 

Wynalazcy niegdysiejszego „Goa trance” nie przypuszczali, że ich typowo klubowe elektroniczne brzmienie przeistoczy się w dance’owy rytm. Głównymi sprawcami dance’owej odmiany tego stylu, którą nazywamy „goa dance” jest włoski duet Marnik. Takie ich utwory jak „Alone” , „Up & Down” czy „Gam gam” bardzo się u nas podobały nie tylko na parkietach tanecznych, ale co ciekawe też w stacjach radiowych. Oto ich nowy utwór „Raindrop” i trzy inne przykłady w jakim kierunku poszedł ten styl.

 

Alessandro Martello and Emanuele Longo aka Marnik trzymają się sprawdzonego schematu brzmie4enia, który przyniósł im popularność. W „Raindrop” [Spinnin’] słychać nieco marynarskiej nuty czyli szant. W utworze wspomaga ich inny duet Harris & Ford i wokalistka Shibui.

 

Co takiego jest w tym Goa, że nawet tacy producenci jak R3hab zabrali się – na szczęście jednorazowo –  za takie brzmienie? Zapytamy go przy okazji. Trzeba jednak przyznać, że „Turn the light down low” [Spinnin ] ma swój inny styl. Dzieje się tak dzięki trąbce australijskiego producenta. To Timmy Trumpet.

 

Podobnie można powiedzieć o tym producencie ze Szwajcarii. Mike Candy’s jest dość uniwersalny, bo nagrywa szeroki repertuar. Przypomnijmy, ze dwa lata temu wydał nawet swoją wersję „Coco Jambo”. W „Children Of The Night” [Sirup Music] poszedł w Goa dance, ale wymieszał to nieco z trance i innymi dźwiękami EDM. Nie jest więc w tym przypadku tuzinkowo.

 

Pod pseudonimem Maxam ukrywa się dwóch bardzo dobrze znanych wam producentów. Zrobili m.in. utwór „Helikopter„. Alien Cut to duet dj-sko-producencki z Włoch. Działa już przynajmniej 10 lat. Razem stworzyli kawałek „Circles” [Nitron / Sony Music] wg sprawdzonego szablonu Goa dance.