DJ Raport poleca : rakieta baranovski

Wygląda na to, że dobra passa tego artysty potrwa jeszcze. Widać, że Baranovski “gra” na różne fronty muzyczne, a jednym “strzałem”, a dokładniej “Rakietą” może trafić w nasze parkiety. Oceńcie czy mamy rację.

 

 

Z okazji premiery swojego trzeciego albumu ?Ucieczki i powroty?, Baranovski opublikował ostatnio aż trzy premiery. Nas zainteresował jeden z nich pt. “Rakieta“.

 

To chyba trafny tytuł dla tego utworu, bo Baranovski niczym rakieta “pędzi” w nich w rytmie… rock’n’rolla. A jeszcze dokładniej – w rytmicznym stylu retro – Twista. Podobnie zrobił swego czasu Dawid Kwiatkowski w utworze “Proste” (2021).

To bynajmniej żaden zarzut, bo to po prostu charakterystyczny styl grania rytmiki, z naszego punktu (parkietu) widzenia – stylizowany pod powstały na początku kat 60-tych  styl.

Baranovski bardzo umiejętnie, kolejny raz łączy rocka i synth pop. Dlatego brzmi to bardzo przebojowo.

Trzeci album

?Ucieczki i powroty? to 10 premierowych piosenek skomponowanych, napisanych i wyprodukowanych przez niego

Płyta w połowie pisana i realizowana przez samego artystę, a w połowie z pomocą dobrego kumpla i świetnego producenta – DrySkulla. W połowie zadziorna i buntownicza, a w drugiej łagodna i wyrozumiała.

Wraz z premierą całego albumu BARANOVSKI promuje równolegle dwa kolejne single z płyty. To właśnie ?Rakieta? i “Iskry”.

Tuż po premierze nowej płyty wokalista, muzyk, songwriter i producent rusza ze swoim zespołem w promującą ją trasę koncertową. W jej ramach BARANOVSKI odwiedzi największe polskie miasta. Finałem trasy będzie koncert w warszawskim klubie Niebo, który odbędzie się 7 kwietnia.

W międzyczasie BARANOVSKI był kilkukrotnie nominowany do nagrody Fryderyka, wystąpił w filmowym hicie ?Teściowie?, a ze swoim zespołem zaliczył występy na najważniejszych koncertowych scenach w kraju.