DJ Raport blog
Home TYLKO POLSKA MUZYKA REGGAETON PO POLSKU Skolim, Nowator, Lukaso i inni…

REGGAETON PO POLSKU Skolim, Nowator, Lukaso i inni…

To już pewne – to moda tego lata w polskiej piosence tanecznej. Oszałamiające sukcesy Skolima zmotywowały innych polskich artystów, głównie disco polo, do nagrania piosenki w ramach trendu “reggaeton po polsku“.

 

Reggaeton po polsku – pisaliśmy o tym już rok temu, właśnie przed wakacjami. Nikt jednak nie przypuszczał, ze pójdzie to tak daleko. Człowiekiem, który niejako “podpalił muzyczny lont” jest Skolim, ale także Dawid Narożny i jego aktualny hit “Ona działa na mnie jak”.

A ten pierwszy nie próżnuje, bo wydaje kolejną piosenkę.

Skolim się wcale nie przejmuje, że to kolejny utwór na dokładnie na taką sama nutę. Ma on jednak przewagę nam innymi wykonawcami tego trendu, bo Konrad Skolimowski ma bogate aktorsko-sportowe portfolio. A z tego doświadczenia wynika jego bardzo żywiołowe śpiewanie. I to jest jego atut nr 1.

 

Nowator już kilka lat temu zainteresował się latino. Czuje znakomicie tą muzę i rytm. “Ucieknijmy stąd” to jego najnowsza piosenka , mocno wplatająca się w trend “reggaeton po polsku”.

 

Również Kacper Pluta nie jest nowicjuszem, ale muzyką latino zainteresował się dopiero rok temu, choć tanecznie nagrywa od 2019.

 

Niewiele wiemy na temat Lukaso, bo tylko tyle, że znamy jego kawałki od 2022 roku. Zaczynał od disco polo. Potem przerzucił się na “polski dance”, a dziś już po latynosku.

 

Również zupełnie nieznani próbują w tym gatunku. “Paranoja” ma bardzo dobrą aranżację, ale wokal już taki sobie. Teledysk – także. No, ale jak się ma ksywę Młoda i się zaczyna to wiele można wybaczyć, choć trzeba jeszcze popracować nad tym czy owym. A wiec “+” na początek.

To oczywiście nie wszystko. W kolejce czekają, ale nie mają jeszcze wideo, takie oto premiery:

Inne polskie premiery w podobnym stylu

  • “Mówili na nią słońce? – Arek Braxton
  • “Pokochaj mnie” – Paweł Tur
  • “Ciała” – Tomash
  • Papito” – Smolasty

 

 

Exit mobile version