DJ Raport blog
Home PREMIERY RELAX, TAKE IT EASY – kiedyś Mika, dziś Kastelo & Dawell

RELAX, TAKE IT EASY – kiedyś Mika, dziś Kastelo & Dawell

To już 15 lat, kiedy pojawił się oryginał “Relax, take it easy”. Byłem hitem także w Polsce. Dziś , włosko-hiszpańska ekipa producentów odświeża go na przyjemną taneczna nutę. Przy okazji poznajcie wcale nie taką prosta historię oryginału.

 

 

“Relax” to utwór bardzo charakterystyczny , głównie z powodu wokalu. Był już kilkukrotnie odświeżany, ale ta nowa wersja ’23 powinna wam się spodobać. Jej autorzy to Kastelo, Dawell i Daniel Arci.

 

Podoba się? Co prawda wokalowi tej wersji nieco brakuje do oryginału, niemniej jednak urok samej melodii działa jak należy. Kastelo to producent z Barcelony. Znamy go od 2019 roku, z kilku kawałków. Nieznany jest Dawell czyli Paolo Di Costanzo, zapewne z Włoch oraz – chyba wokalista – Daniel Arci.

Wspomnijmy oryginał czyli nie-oryginał 

Relax, Take It Easy ? to debiutancki singiel brytyjskiego piosenkarza i autora tekstów Miki , pochodzący z jego debiutanckiego albumu “Life in Cartoon Motion” . Było to w 2007 roku.

 

W Wielkiej Brytanii nie udało mu się znaleźć na listach przebojów po swoim pierwotnym wydaniu. Jednak po tym, jak inny singiel czyli ? Grace Kelly ? znalazł się na szczycie list przebojów w styczniu 2007 roku.

Ten singiel osiągnął 18 miejsce na brytyjskiej liście singli. Piosenka została również wyróżniona w filmie “Were the World Mine” . Jest także w innym obrazie filmowym  “Monte Carlo”, z 2011 roku .

Ostatnimi laty Mika promował utwór “Yo yo“.

Oto oryginał

“Relax” wykorzystuje linię melodyczną z przeboju Cutting Crew ? (I Just) Died in Your Arms ?.  T jest ta sama, którą w postaci coveru wylansował kilka lat temu nasz zespół Komodo.

To utwór z 1986 roku.

 

 

Exit mobile version