9090″This is the rhythm of the Night…” ten mega motyw z hitu lat 90-tych zna każdy. Tym razem jest to jednak wykorzystane w formie sampla i zmieszane w nowym tekstem-rapem, w rytmie reggaeton. Nazywa się teraz “Ritmo (Bad Boys For Life)”.

Taki repertuar i The Black Eyed Peas ? Wystarczy sobie przypomnieć jaki był ostatni album tej amerykańskiej formacji by doznać lekkiego szoku na wieść, że BEP robią reggaeton. Cóż, świat się zmienia, a oni idą z duchem czasu i to w niekonwencjonalny sposób. Wzięli, razem z J Balvin “The rhythm of the night” Corony (zobacz niżej) i nazwali to “Ritmo (Bad Boys For Life)”.

 

 

To jest jeden z najbardziej oczekiwanych powrotów i zarazem niespodziewanych powrotów, bo The Black Eyed Peas mieli innego wydawcę.

Ritmo (Bad Boys For Life)” stworzono z mistrzem reggaeton, sześciokrotnym zwycięzcą Grammy – J Balvin. To utwór promujący nadchodzącą premierę filmuBad Boys For Life“, czyli trzecią odsłonę kinowego hitu z Will Smith’em i Martin Lawrence’m, który będzie miał premierę w styczniu 2020 roku. I do tego album.

 

Już 10 stycznia w serwisach streamingowych i na sklepowych półkach znajdzie się oficjalny soundtrack powiązany z tą produkcją. Widać więc, że to spore przedsięwzięcie filmowo-muzyczne.

?RITMO (Bad Boys For Life)? utrzymuje klimat “wysooktanowego” kina akcji. W tym singlu udało się połączyć niesamowite podejście do popu i hip-hopu, w którym specjalizuje się Black Eyed Peas. Z umiejętnościami J Balvina do tworzenia uzależniających reggaetonowych hitów. “RITMO” to po prostu wciągający rytm.

 

Powiedzieli

Współzałożyciel Black Eyed Peas, will.i.am powiedział:

?Chciałem pokazać nowe oblicze hitu “Rythm of the Night” stworzonego przez Coronę i dodać do niego minimalistyczne i futurystyczne wibracje raggaetonu. Ostatecznie piosenka i teledysk osiągnęły zupełnie nowy poziom futuryzmu. O to właśnie chodzi nam w Black Eyed Peas”.

J Balvin dodaje:

?Byłem fanem Black Eyed Peas od kiedy pamiętam. To przecież legendy! Dołączenie do nich w kawałku promującym “Bad Boys For Life” to dla mnie wielkie wyróżnienie.

Przypomnijmy oryginał.

?The Rhythm of the Night? to debiutancki singiel włoskiego zespołu Corona, bo byli to  producenci z Włoch, z towarzyszącą im wokalistką. Utwór powstał w 1993 roku, ale został wydany w 1994 roku. Pierwotnie wokalistką była Włoszka Jenny B (Giovanna Bersola), ale jej miejsce zastępowały na koncertach też inne.

 

Był to pierwszy singiel z ich debiutanckiego albumu “The Rhythm of the Night” z 1994 roku. Utwór był wielkim hitem nie tylko w Europie, ale też w USA. Osiągnął tam # 11 na liście Billboard. W Wielkiej Brytanii został wydany we wrześniu 1994 roku i osiągnął 2. miejsce. Potem utwór był wielokrotnie remiksowany lub przerabiany, głównie jako cover.