DJ Raport blog
Home PREMIERY REMIX TYGODNIA Riton, R.Schulz, Morgan Page, Rudimental, Westend, D.Ferrer

REMIX TYGODNIA Riton, R.Schulz, Morgan Page, Rudimental, Westend, D.Ferrer

Świat się wali, bo czas remiksu poniżej trzech minut staje się normą. No nie zawsze. I dobrze. Tym razem przedstawiamy Wam kilka remiksów, które mogą zapowiadać nowy trend w House Music, choć dla znawców historii clubbingu to nic nowego. Oto coraz częściej producenci, na razie brytyjscy, sięgają po brzmienie Rave, znane nam z czasów 90-tych. Oto nasza selekcja najciekawszych remiksów tego tygodnia. Riton, Robin Schulz, Morgan Page, Rudimental, Westend, Dennis Ferrer i kilku innych …

 

 

 

 

Najlepiej oceniamy w tym tygodniu Riton i jego remix utworu The Chemical Brothers. A zaraz potem Westend remix. Zobacz niżej.

 

Chemical Brothers są synonimem mocno alternatynej muzyki, nawet nie zawsze klubowej. W przypadku tego remiksu ich nowego utworu “Got to keep on” mamy do czynienia z produkcją do znacznie szerszego grona odbiorców. Riton (Henry Smithson) to znany nam już brytyjski producent, tu zrobił naprawdę dobrą robotę. Całośc wyraźnie stylizuje pod rave (lata 90-te), ale zalupował to w ciekawy dźwięk. Do tego szybkie tempo i mamy mocno energetyczną produkcję, z mnóstwem ciekawych efektów. Warto posłuchać.

  • Riton Extended Remix 05:44

 


Oto kolejny przykład żąglowania ciekawymi dźwiękami. Nasser Baker “Say Something” w oryginale to też muza house. Tu mamy trzy energetyczne remiksy, w tym przynajmniej jeden zahacza o rave (ten trzeci), którym wspominamy wyżej. Czy to będzie jakiś nowy trend? Zobaczymy. Na razie widać testy różnych producentów. Polecamy też Dennis Ferrer remix.

  • Paul Woolford Remix 04:20
  • Dennis Ferrer Remix 06:48
  • Rebuke Remix 03:42

 


Oto mamy kolejny remix utworu “Mama” Clean Bandit. Gdy znudzi się oryginał spokojnie możecie sięgnąć po tą wersję Morgan Page – bardzo znanego u nas producenta z USA, nominowanego do Grammy.

  • Morgan Page Remix 02:57

 


Utwór duetu Dan + Shay “Tequila” w oryginale jest balladą i tak też zaczyna się w tej wersji, której autorem jest Robin Schulz. Trochę długi ten wolny poczatek, ale po minucie RS dokłada stopę i robi się już tanecznie. Potem jednak zwalnia na kolejną zwrotkę, … itd. Słychać troche klimatu “Speechless”. Akurat ten remiks to wersja bardziej do słuchania, ale być moze pojawi się extended mix, a na pewno kolejne remiksy. To pewne.

  • Robin Schulz Remix 02:50

 


Alle Farben & ILIRIA – Fading (Rudimental Remix) – liczyliśmy na coś ekstrawaganckiego, a tu tymczasem jest dość banalny pomysł, ale przetrzymajcie pierwszą minutę, bo dalej robi się nieco ciekawiej.

  • Rudimental Remix 03:31

 


Amerykański duet Louis The Child jest już u nas znany z kilku produkcji, raczej lżejszych czyli deep house. “Breaking News” to ich najnowsze dzieło, ale oryginał powstał w 2018 roku. Teraz mamy trzy remiksy. Polecamy Westend remix – jak na obecne trendy szybki pulsujący rytm pomieszany w garażowymi a chwilami chyba też rave’owymi brzmieniami, które bardzo dobrze korespondują z wokalem RAYE.

  • Embody Remix 03:56
  • Westend Remix 04:11
  • Duke & Jones Remix 03:19

 

 

 

 

Exit mobile version