Od czasu do czasu robimy krótki przegląd premier Slap House. Tym razem zwracamy uwagę w jak różny sposób producenci podchodzą do tego już nieco ogranego brzmienia, które ciągle jeszcze jest na trendy , a w kilku przypadkach w tzw. mainstreemie. Ron May, Yves V ft. PollyAnna, Ilkay Sencan & Vintage Culture ft Yoelle, Cylink ft. Kalye i AllenSave & Mulanzo

 

 

Slap House ma się dobrze, a może osiąga nawet apogeum swojej popularności, przybywa bowiem premier z tego gatunku mamy nawet polskie, jak przedstawiane u nas wczoraj utwory Sanah. Główni sprawcy popularności, jak np. VIZE, szukają już innych rozwiązań brzmieniowych, nie uciekając od charakterystycznego riffu tego gatunku. Przedstawiamy kilka najciekawszych premier, które pokazują takie różne podejście do Slap. Na początek propozycja z Rosji. Oto Ron May, a za tydzień kolejna dawka.

Utwór “Desire” zwrócił nasza uwagę, bo dostał już dostrzeżony przez rosyjskie stacje radiowe. Wokalista o pseudonimie Ron May śpiewa prostą, melodyjną piosenkę, która opakowana jest w lajtowy beat, trochę klimatu Tropical i Slap.

Belg – Yves V – to stary wyjadacz. Jego “Not So Bad” pobiło wiele rekordów popularności. “Alone again” trochę zawodzi, bo po tej klasy producencie spodziewalibyśmy się czegoś extra, a On wraca do tego co robił rok temu. PollyAnna to Britt Pols – wokalistka z Holandii.

I jeszcze jeden autor mega hitu “Not So Bad” – turecki producent Ilkay Sencan, który nowy utwór “Superpowers” nagrał z Brazylijczykiem Vintage Culture (Lukas Ruiz), a całość ogarnął jeszcze, dodatkowo remiksując, Belg – Dimitri Vegas. Wokalnie w utworze pojawia się niejako Yoelle. Tutaj widzimy pomysł, bo producenci nie poszli na typowy szablon muzyczny, ale zmieszali Slap z progresywnymi brzmieniami.

Label Sirup już jakiś czas temu zainteresował się brzmieniem Slap. Cylink to producent z Cambridge, w Wlk. Brytanii. “Never be alone” to przykład połączenia klasycznego vocal House ze Slap. Szablonowe3 podejście do tematu, ale całość brzmi bardzo zgrabnie.

Slap House zaczynają wydawać labele, której do tej pory tego nie robiły. Firma Joyride specjalizuje się z muzyce Progressive i Trance. Ekipa kompozytorów i producentów AllenSave (Giani Luca Aelenei i Giuseppe Savasta) połączyła siły z wokalistą i autorem tekstów Mulanzo (aka Chiara Avanzo. Pochodzą z Południowego Tyrolu we Włoszech, co słychać w ich dwujęzycznym utworze. Luca i Giuseppe wydali już dwa utwory “Dancecore / Jumpstyl”e (razem z Quazerz z Chile) na Doof Doof Traxx, a teraz właśnie w Joyride Music. My znamy ich z utworu “Nasty