Shanice I LOVE YOUR SMILE HRVY RUNAWAY WITH IT

„I love your smile” to piosenka dekady 90 z bardzo przyjemną melodią, obecnie nieco jakby zapomniana. Pojawia się okazja na jej przypomnienie, oczywiście z powodu odświeżenia. Dziś nazywa się ona „Runaway with it”, a śpiewa ją HRVY.

 

Coraz częściej odświeżenia pojawiają się pod innym tytułem niż oryginał. W przypadku „I love your smile” trochę to dziwi, bo mamy do czynienia z coverem. Niezależnie od tego utwór dalej generuje pozytywny nastrój nazywając się „Runaway with it”.

 

„I love you smile” to przede wszystkim charakterystyczny motyw wokalny i taki też został zachowany w i „Runaway with it”. Nie wiemy kto jest producentem tej wersji, ale poza zachowaniem niewątpliwego uroku oryginału, brakuje nam tu czegoś nowego, może na przykład rapu, który wycięto z oryginału. Piszemy o tym niżej.

HRVY to Harvey Leigh Cantwell – brytyjski prezenter TV i wokalista. Znamy go już z kilku utworów, m.in z R3hab. W tym roku np. „1 Day, 2 Nights„.

O oryginale

„ I Love Your Smile ” to piosenka amerykańskiej piosenkarki Shanice , wydana w 1991 roku jako główny singiel z jej drugiego studyjnego albumu „Inner Child”.

Piosenka zawiera solo na saksofonie Branforda Marsalisa oraz śmiech Janet Jackson i René Elizondo Jr. pod koniec utworu. Producentem utworu był Louis Biancaniello , a wokalem był Narada Michael Walden . Radiowa wersja nie zawiera frazy rapowej, która jest na albumie.

„I Love Your Smile” jest najbardziej znanym i odnoszącym największe sukcesy hitem Shanice. Osiągnął szczyt na drugim miejscu listy US Billboard Hot 100 za „ Don’t Let The Sun Go Down on Me ” George’a Michaela i Eltona Johna oraz „ I’m Too Sexy ” autorstwa Right Said Fred, i znalazł się na szczycie US Billboard Hot R & B / Hip-Hop Singles & Tracks przez 4 tygodnie w grudniu 1991 roku i styczniu 1992 roku w Europie.

Zadebiutował na numer dwa na UK Singles Chart i dotarł na szczyt Dutch Top 40 w Holandia. W 1992 roku została nominowana do nagrody Grammy za najlepszy kobiecy występ wokalny R&B. Shanice wykonała tę piosenkę jako pierwszy gość muzyczny w The Tonight Show z Jayem Leno 25 maja 1992.