Komodo Rush of Blood

Po sukcesach ostatnich coverów tej formacji spodziewaliśmy się kolejnej przeróbki, tymczasem Komodo fundują nam autorski utwór “Rush Of Blood” i to w dość nietypowej jak na nich stylistyce. Po niedawnych zapowiedziach kolejnych odświeżeń, to odważna decyzja. Ale czy słuszna? Poszukamy odpowiedzi. Przy okazji zobaczcie Komodo Top 20.

 

Autorzy najpopularniejszych hitów ostatnich miesięcy, czyli nowych tanecznych wersji ?(I Just) Died In Your Arms? i ?Is This Love?, po raz pierwszy prezentują nowy, autorski utwór! Do numeru ?Rush Of Blood? został zrealizowany teledysk mocno osadzony w klimacie lat ?80, bo i stylistyka utworu nawiązuje do czasów tej dekady. jest to jednak mieszanka różnych brzmień, na których zapewne się wychowali.

A więc jest coś synthi pop, ale jest coś z przeciwnego bieguna. Niewątpliwie słychać tu echa Italo Disco. I naszym zdaniem bardziej italo disco niż synthi pop, który jest bardziej surowy. To zresztą trafny zabieg czyli słuszna decyzja, bo fani  oczekują od Komodo muzyki Dance, a nie ambitnych eksperymentów z muzyką.

 

Krakowskie trio producenckie to starzy wyjadacze. Działają w branży już ze dwie dekady. Na swoim koncie mają nie tylko te ostatnie hity m.in. ?Is This Love? (brytyjskiej grupy Whitesnake) czy ?(I Just) Died In Your Arms? (zespołu Cutting Crew), ale wiele innych wcześniejszych. Obrazuje to Komodo Top 20, które zobaczysz na dole tego artykułu. To najlepsze zdaniem Didżejów produkcje tego tria.

 

Komodo mówi o “Rush of Blood” …

Nowym utworem chcieliśmy pozytywnie zaskoczyć słuchaczy i mamy nadzieję, że to się uda. W ?Rush Of Blood? usłyszycie zupełnie inny muzyczny klimat, który znacząco różni się od naszych poprzednich singli. Wiele osób stwierdziło, że to klubowy kawałek z rockowym pazurem i dokładnie taki efekt chcieliśmy uzyskać. Oczywiście nie zabraknie w utworze elementów, które stylowo definiują nas jako KOMODO i zapewne każdy nasz fan od razu to wyczuje.

W ?Rush Of Blood? ponownie usłyszcie głos Michael?a Shynes?a, wokalisty który współpracował z nami przy poprzednich utworach. Zdajemy sobie sprawę, że to nieco bardziej ambitny projekt, ale bardzo chcieliśmy pokazać naszą inną stronę jeśli chodzi o produkcje muzyczne. Jesteśmy przekonani, że videoclip także zaskoczy naszych fanów, bo jak zwykle włożyliśmy w niego wiele serca i pracy. Będzie sporo akcji, nawiązania do klimatu lat 80?tych i jak zwykle piękna kobieta.

Główną rolę zagrała Patrycja Kamracka, którą wybraliśmy w castingu z pośród ponad 400 zgłoszonych dziewczyn. W klipie jest też spora gratka dla fanów klasycznych amerykańskich aut , bo dzięki naszym partnerom na planie klipu zobaczycie piękne i szybkie auta, w tym kultowy Chevrolet Camaro SS 300 KM z roku 1971. To pierwszy teledysk od kilku lat, gdzie zobaczycie nas jako aktorów grających ważne role.

 

Komodo Top 20

 1. (I Just) Died In Your Arms Original Extended Mix
 2. Is This Love Extended Edit
 3. (I Just) Died In Your Arms Alex Shik Extended Remix
 4. Is This Love Johan K Extended Remix
 5. Is This Love Primate Remix
 6. Blue Suede Shoes Extended Mix
 7. Without You Necola Remix Extended
 8. (I Just) Died In Your Arms Mikro Remix
 9. (I Just) Died In Your Arms Johan K Remix
 10. Blue Suede Shoes Groovefore Remix
 11. Dancing (Part 1) Extended Mix
 12. Blue Suede Shoes Adi’K Extended Remix
 13. Keep Control Extended Mix
 14. Without You Extended Mix
 15. Blue Suede Shoes Johnny Black Extended Remix
 16. (I Just) Died In Your Arms 2nd Sound Remix
 17. (I Just) Died In Your Arms Fanatic Sounds Remi
 18. (I Just) Died In Your Arms Primate Remix
 19. I’m Feeling You Extended Mix (Enlight & Komodo)
 20. (I Just) Died In Your Arms Necola Remix