DJ Raport blog
Home TYLKO POLSKA MUZYKA RYSA NA SZKLE⭐Deejay Diesel i Beat Magic odświeżają Urszulę i są #1...

RYSA NA SZKLE⭐Deejay Diesel i Beat Magic odświeżają Urszulę i są #1 na DigitalDJ.

Oto kolejne polskie odświeżenie, które dość szybko dotarło na czoło rankingu Digital DJ. “Rysa na szkle” to piosenka, która liczy sobie już ponad 30 lat. Oto macie okazje poznać także oryginał.

 

 

Ta nowa “Rysa na szkle” została bardzo zgrabnie zrobiona , z odrobiną minimalizmu. Słychać dobry warsztat producencki. Deejay Diesel i Beat Magic (Emil Jeleń) dobrze wykorzystali nowoczesny aranż dając “Rysie na szkle” nowego “ducha”. I to w tanecznym klimacie.

Chwilami może się wydawać, że to disco polo, ale tak tylko mogą powiedzieć osoby niezorientowane. Producenci poszli drogą pomysłów slap house i euro dance. No, może wokalnie najbliżej mu do disco polo, ale nie bez powodu.

SATU to pseudonim artystyczny Marleny Kwiatkowskiej, którą fani disco polo znają dzięki takim piosenkom, jak m.in.  ?Szukaj mnie”, czy  ?Najpiękniejsza w klasie”.

Oryginał

“Rysa na szkle” to czwarty singiel Urszuli promujący jej album “Supernova”.

Utwór napisali Bogdan Olewicz (tekst) i Stanisław Zybowski (muzyka). Ten drugi to gitarzysta Urszuli.

Piosenka pierwotnie powstała w 1989 roku, ale w sumie Urszula (z zespołem) nagrała ją jeszcze dwa razy. Potem w 1999 roku, zaś ostatnią, w 2022 roku. Pierwsza wersja nie pojawiła się na żadnym regularnym albumie artystki. Notowana była m.in. na krajowej Liście Przebojów Trójki. Dotarła tam najwyżej do 3. miejsca.

Powstała też  w języku angielskim pod tytułem ?I Am On My Own?. Wydano ją na płycie “Urszula & Jumbo”, w 1992 roku. Tej wersji towarzyszy wideoklip częściowo nagrany w Nowym Jorku. Z kolei akustyczna wersja utworu nagrana w 1996 została wydana na płycie “Akustycznie”.

 

 

 

Exit mobile version