DJ Raport blog
Home POLECAMY PREMIERY EXTRA MEMORIES Sam Feldt tanecznie odczarowuje “Narcotic”

MEMORIES Sam Feldt tanecznie odczarowuje “Narcotic”

Tą melodie zna prawie każdy i to nie z powodu popularnego kiedyś oryginału, ale odświeżenia, które pojawiło się  kilka lat temu. “Narcotic” dziś nazywa się “Memories”.

 

Znana melodia i do tego lubiana przez DJ’ów, nie tylko naszych. Ale “Narcotic” nazywa się dziś inaczej – “Memories”, bo ma zmieniony tekst. Zabiegu odświeżenia dokonali Sam Feldt i Sofiloud. Na samym dole przypominamy oryginał oraz wspomniane wyżej odświeżenie.

 

“Memories” od razu “zażarło”, bo utwór jest już na #6 Digital DJ Top 50. Sammy Boeddha Renders czyli Sam Feldt – holenderski DJ i producent zastosował prostą receptę. Zrobił cover i zaaranżował go na remiks według własnego pomysłu. Wyszło bardzo lajtowo i z pewnością przebojowo.

To tego dopisano zupełnie nowy tekst piosenki (patrz niżej).  Zaśpiewała go bardzo fajnie niejaka Sofiloud. To Lise Reppe – nieznana szerzej wokalistka z Norwegii.

 

Porównajmy do oryginału

i nie tylko do niego.

?Narcotic? to debiutancki singiel grupy Liquido. Nagrany w 1997 roku, ale dopiero w 1998 r. stał się hitem w wielu krajach Europy. Piosenkę tą odświeżył w 2019 roku niemiecki duet producencki YouNotUs . Pewnie go kojarzycie, bo ma całkiem spory dorobek.

Liquido to niemiecki zespół rockowy założony w Sinsheim w Niemczech, w 1996 roku, przez czterech przyjaciół: Wolle Maiera ( perkusja , programowanie ), Wolfganga Schrödla ( wokal , gitara , instrumenty klawiszowe , fortepian ), Stefana Schulte-Holthausa ( bas ) i Tima Eiermanna (wokal, gitara).

Zdecydowana większość ich piosenek śpiewana jest w języku angielskim.

Tak oto “Narcotic” powrócił dziś jako “Memories”.

 

 

Exit mobile version