sea shanty

Slap House nie jest już tym co wymyślili VIZE czy Lizot. Producenci mieszają brzmienia, pozostawiając coraz częściej sam schemat rytmiczny tego gatunku. Oto cztery przykłady:  Sea Shanty, Sofi de la Torre x Bodybangers x Lotus feat. blackbear, Pink Panda i Lucky Luke.

 

Najzgrabniej, najskoczniej, najbardziej przebojowo i wesoło wypada w dzisiejszym zestawie “Girl With The Leek” – nowy utwór producenta, którego już powinniście znać.

Sea Shanty jest współsprawca szantowego hitu “Wellerman“. Tym razem również wziął się za dość oryginalny temat, choć odświeżany dokładnie rok temu przez Vize & Leony jako “Dolly song“.  Ta “Levas Polka” wydaje się bardziej skoczna i wpadająca w ucho niż z 2020 roku. Ma zresztą inny tytuł, bo “Girl With The Leek”.

Producent świetnie operuje basem i brzmieniem akordeonu. Niby to Slap house, ale tak naprawdę to Dance, z powodu bardzo prostej melodii.

Ale pozostałe tez niczego sobie…

Sofi de la Torre x Bodybangers x Lotus feat. blackbear – Flex Your Way Out

Nowy utwór, którego producentami są nasi ulubieńcy – Bodybangers – chyba się oficjalnie nie ukazał, bo nie znaleźliśmy odsłuchu.

“Flex Your Way Out” powstał pierwotnie , nagrany tylko przez wokalistkę Sofi de la Torre , w 2016 roku. Warto jednak go posłuchać, bo jest bardzo chwytliwy. Właściwie w stylistyce Dance, bo producenci zdaja sobie sprawę, że szablonu nie ma co odtwarzać.

 

Pink Panda to znany nam bardzo dobrze didżejski kolektyw z Wlk.Brytanii, a dokładnie trio, w którego skład wchodzą: Ardell Mafi, Michael Cassiano i Robert Porter. W ubiegłym roku Pink Panda pojawili się na 82. pozycji, a w tym awansowali na 65. miejsce.
U nas dali się poznać ze swojego “Love It Like That” oraz wielu udanych remiksów, np. dla Davida Guetty, P!nk, Enrique Iglesiasa…. dużo tego, bo łajnie składają dźwięki.

“Obsessed”, który powstał na podstawie chwytliwego refrenu przeboju Mariah Carey z 2009 roku. Trzeba przyznać, ze jak na takich cenionych (też przez naszych DJ’ów) producentów spodziewaliśmy się czegoś extra.

Kawałek jest jednak bardzo skoczny i jak to się mówi , idzie w nogi.

 

 

Litewski producent Lucky Luke prezentuje nową koprodukcję z Delaney Jane i Angelino. “With or without me” to miks Deep House z odrobiną Slap i obowiązkową dawka melancholii.

Jego przebój z 2019 roku ?Cooler than Me?, który zdobył złoto i platynę w ponad dziesięciu krajach, był wyrazem jego ostatniego przełomu. Pojawił się w BBC Radio 1, KISS FM, Energy FM i obecnie liczy ponad 200 milionów streamów.

Następne wydawnictwa, takie jak ?What?s Up?, ?F.E.E.L.? i ?Drüg?, celebrowali nie tylko koledzy po fachu (David Guetta, twocolors, Alok i Dimitri Vegas & Like), ale także miliony słuchaczy na Spotify.