DJ Raport blog
Home PREMIERY SET FIRE TO THE RAIN👌hit Adele na nowo, tanecznie i klimatycznie

SET FIRE TO THE RAIN👌hit Adele na nowo, tanecznie i klimatycznie

Adele należy do grona wyjątkowych wokalistek o nieprzeciętnym talencie, ale dalekiej repertuarowo od muzyki tanecznej. Z tym większą przyjemnością przedstawiamy taneczne odświeżenie jej pięknego utworu “Set fire to the Rain”.

 

“Set fire to the Rain” to piękna ballada, która przypominamy – dla porównania – na dole. Jak zwykle zaczynamy od nowej wersji, jak najbardziej tanecznej, którą przygotowali Raphael DeLove i Toby Rose.

 

Adele to wokalistka typowo popowa, dla której sfera taneczna była kompletnie obca. To chyba jedyny utwór , do którego (oryginału) powstały oficjalne remiksy, o czym niżej.

Dlatego pojawienie się dziś w opcji tzw. zremiksowanego coveru tej nowej wersji powinno zainteresować , choćby DJ’ów. Mamy tu bardzo klimatyczne brzmienie deep house, co doskonale koresponduje z repertuarem Adele. Wokalistka od zawsze stawiała na klimat.

Toby Rose to producent z Danii, którego już przedstawialiśmy, bo zrobił bardzo dobrą wersję “Careless Whisper”. Mniej znany jest Raphael DeLove, który pochodzi, zdaje się z Holandii.

Słynny oryginał

?Set Fire to the Rain? to piosenka nagrana przez angielską piosenkarkę i autorkę tekstów Adele, na jej drugi album studyjny pt.”21″.

Utwór był wielkim hitem, bo zajął pierwsze miejsce w USA i dotarł do pierwszej dziesiątki na większości innych rynków zagranicznych. Piosenka spotkała się z uznaniem różnych krytyków, a wielu z nich komplementowało wokal Adele.

?Set Fire to the Rain? nie pojawił się w postaci typowego wideo klipu.  Do tego celu wykorzystano występ Adele , na żywo, z “Live at the Royal Albert Hall”. To wykonanie zdobyło nagrodę Grammy w kategorii Najlepsze solowe wykonanie popowe podczas 55. dorocznej ceremonii rozdania nagród Grammy .

Adele Laurie Blue Adkins (tak się dokładnie nazywa)  zawsze była daleko od remiksów, ale akurat do ?Set Fire to the Rain? pojawił się oficjalny remiks, a nawet dwa. To Moto Blanco remix i Thomas Gold remix.

Ostatni album wokalistki pojawił się w 2021 roku i także miał tytuł w postaci liczby. To “30”.

 

 

Exit mobile version