shanguy toukasse

Trio Shanguy, którego utwór w 2018 roku był hitem nr 1  powraca z nowym singlem ?Toukasse? (oryginalnie pisze się znaczek nad ostatnia literą) oraz z nową wokalistką ? Shady.

 

I jest zaskoczenie, bo to zupełnie coś innego niż “La Louze” czy “King of the Jungle”. Dziś jego światowa premiera, “Toukasse“, także w Polsce.

 

Debiutancki singiel Shanguy, ?La Louze? , uzyskał w Polsce status platyny. Utwór został hitem 2018 roku na Polish Dance Chart. Pojawił się także na szczycie Airplay Chart. Utwór radził sobie świetnie również w innych krajach, trafiając m.in. do Top 40 Shazam Global i odnosząc sukcesy na listach przebojów między innymi we Francji, Rosji czy we Włoszech.
Drugi oficjalny singiel zespołu, ?King of the Jungle?, również zanotował wielki sukces ? 50 mln wyświetleń na YouTube i ponad 20 mln streamów. TEraz pora na trzeci – “Toukasse”.
POLISH DANCE CHART Shanguy nr 1
Shady to niezwykle utalentowana wokalistka o francusko-włoskich korzeniach. ?Toukasse? to połączenie francuskich słów ?tout? ? ?każdy? i ?cassé? ? ?złamany?, ?zepsuty?. To abstrakcyjne hasło zostało znakomicie oddane na okładce singla.
Nawiązując do pierwszego wielkiego hitu Shanguy ? ?La Louze? ? ?Toukasse? to opowieść o smutnym zakończeniu związku. W natłoku myśli, ran i żalu dochodzisz do momentu, w którym masz ochotę rzucać przedmiotami i musisz wykrzyczeć, wyśpiewać, wytańczyć swoje cierpienie.
A dlaczego jest zaskoczenie w przypadku “Toukasse”? Bo to zupełnie coś innego niż “La Louze” czy “King of the Jungle“. W obu hitach mieliśmy do czynienia z muzyką House, tutaj mamy lekką piosenkę dance opartą w rytmie reggaeton.
Przypomnijmy, że Shanguy to francuski projekt oferujący świeże spojrzenie na dotychczasową scenę muzyczną. To połączenie różnych światów od indie folku przez reggae do elektroniki. Grupa została założona przez włoskiego DJ-a NRD1 oraz wokalistów i songwriterów ? Eon Melka i Frank-O. ?La Louze?.

Ich debiutancki singiel to kawałek będący mieszanka dance, house z chwytliwymi trąbkami i francuskim wokalem.  Solowe projekty każdego z członków Shanguy odniosły międzynarodowe sukcesy, zyskały miliony odtworzeń na Spotify, wspięły się na wysokie pozycje list przebojów i dały szanse na znaczące kolaboracje.

Zobacz Top remix