DJ Raport blog
Home PREMIERY SLEDGEHAMMER 👌👌 nietuzinkowy klasyk rocka na klubowo

SLEDGEHAMMER 👌👌 nietuzinkowy klasyk rocka na klubowo

Z wielką przyjemnością przedstawiamy odświeżenia klasyków rocka. 🙂🙂 Wcale nie ma ich dużo, przynajmniej tych oficjalnych, ale w tym przypadku nie było jeszcze okazji przedstawiać historię oryginału. Oto “Sledgehammer”.

 

Producenci robią sporo remiksów klasyków rocka, ale są to zwykle tzw. bootlegi. W przypadku nowej wersji “Sledgehammer” mamy do czynienia z oficjalnym wydaniem. Bardzo to cieszy, bo mamy okazję przedstawić najmłodszemu pokoleniu kolejny przebój, dziś raczej znany fanom rocka. Na początek , nowa wersja.

 

 

Wielkie dzięki dla Mark Ursa i Yves Larock nich za przypomnienie “Sledgehammer”, bo to wcale nie łatwy do odświeżenia kawałek. Producenci , doceniając jego nietuzinkowość, postarali się także o niebanalny aranż electro house i imitacjami gitary. Nam się podoba.

Znacie ich doskonale. Marc Vandersmissen aka Mark Ursa to DJ i producent z Belgii, a Yves Cheminade aka Yves LaRock to producent ze Szwajcarii, który zasłynął z mega hitu “Rise up” (2007) z licznymi remiksami.

Ciekawie wypada porównanie starego z nowym.

Oryginał

“Sledgehammer” to rasowy klasyk rocka, bardzo oryginalny, jak na swoje czasy, bo nietypowy.

 

To utwór angielskiego muzyka rockowego Petera Gabriela. Wydany w kwietniu 1986 roku jako główny singiel z jego piątego albumu studyjnego “So”

Osiągnął 1. miejsce w Kanadzie gdzie spędził cztery tygodnie; nr 1 na liście Billboard Hot 100 w Stanach Zjednoczonych i nr 4 na brytyjskiej liście singli. Teledysk do piosenki zdobył rekordową liczbę dziewięciu nagród MTV Video Music Awards podczas gali MTV Video Music Awards w 1987 roku. Tych nagród było dużo więcej.

Fani rocka wiedzą, a innych informujemy, że Peter Gabriel zasłynął z współtworzenia (razem z Philem Collinsem) wielu hitów Grupy Genesis.

Zdaje się, że to nie jedyny klasyk rocka, o którym Wam napiszemy w tym tygodniu.

 

 

 

 

Exit mobile version