DJ Raport blog
Home POLECAMY PREMIERY EXTRA Słynny utwór GOTYE wraca w remiksie i z… podwójnym życiorysem.

Słynny utwór GOTYE wraca w remiksie i z… podwójnym życiorysem.

Ten utwór powstał wcale nie 13 lat temu jak pewnie myślicie, ale ma , jak to mówimy – “podwójny życiorys”. Powstał bowiem znacznie wcześniej. Dziś Gotye i ? Somebody That I Used to Know ? pojawia się w bardzo ciekawym remiksie i skróconym tytule “Somebody (2024)”.

 

Ten najsłynniejszy utwór producenta Gotye właściwie nie powstał 13 lat temu, ale 57. W dodatku nazywał się ?Seville?. Jeśli interesują was szczegóły, zapraszam niżej, bo zaczynamy, jak zawsze – od premiery. Oto “Somebody (2024)”.

 

Producenci Chris Lake, FISHER i Sante Sansone podeszli z dużą dozą szacunku do tego nietuzinkowego utworu. Zachowali znaczną część minimalistycznego klimatu, ale wymienili brzmienia na pełniej brzmiące, aż w końcu dołożyli grający bas. Bardzo ciekawa robota producencka! 👍👍👍

Nie jest to utwór na mainstreem’owe listy przebojów w większości krajach, ale zasługuje na szeroką uwagę, ze względu na swoją nietuzinkowość.  Zresztą porównajcie obie wersje, aby wyrobić sobie własne zdanie.

Kim są producenci ?

Spośród remiksujących tu producentów najlepiej znany jest Brytyjczyk Chris Lake. To prawdziwy weteran klubowej sceny, bo działa na scenie house już 20 lat.

Australijczyk – Paul FISHER – to ten gość , który znakomicie zremiksował “World, hold on” . Z kolei, Sante Sansone to nieznany nam młody producent z Bari, we Włoszech.

 

Gotye 13 lat temu…

? Somebody That I Used to Know ? to piosenka napisana, wyprodukowana i wykonana w 2011 roku przez australijskiego muzyka i piosenkarza Gotye , z udziałem nowozelandzkiej piosenkarki Kimbry .

 

 

Wouter André ? Wally ? De Backer – znany jako Gotye – to australijski piosenkarz, autor tekstów i multiinstrumentalista.

Singiel ? Somebody That I Used to Know ? z 2011 roku osiągnął pierwsze miejsce na liście Billboard Hot 100 i stał się najlepiej sprzedającą się piosenką 2012 roku.

57 lat temu …

Piosenka zawiera sampla instrumentalnego utworu ?Seville? niejakiego Luiza Bonfá . Powstała w 1967.

 

 

 

Exit mobile version