DJ Raport blog
Home PREMIERY Somebody to Love >Jefferson Airplane vs Dave Crusher – klasyka rocka!

Somebody to Love >Jefferson Airplane vs Dave Crusher – klasyka rocka!

Aby porywać się na hit z dekady lat 60-tych warto mieć dobry pomysł. Czy Dave Crusher & JackMar ft. LEV go mieli? Oceńcie sami. Nie pierwsza to klubowa przeróbka tego klasyka powstałego przed ponad 50 laty. Poznajcie jednak jego historię, bo warto.

 

 

Dave Crusher ostatnio spodobał się nam z powodu przeróbki Snap “Rhythm is a Dancer”.  Teraz idzie za ciosem i serwuje jeszcze bardziej ambitny repertuar, razem z  JackMar ft. LEV. Mieliśmy już kiedyś bardzo popularna klubową przeróbkę tego klasyka rocka. Czy ta nowa też będzie popularna? Sprawdźcie!

 

Dave Crasher to Davide Guadagni. Pochodzi z Włoch. Zaczął przygodę z muzyką już w wieku 15 lat. David Peel, interesujac się już wtedy EDM i Progressive House. W 2017 roku Davide zmienił nazwę artystyczną w Dave Crusher, a także zmienił swój styl muzyczny w Future House i Tech House. Po wielu wydaniach i remiksach Dave Crusher zaczął współpracować ze znanymi DJ-ami: Steffem Da Campo, Guztavo Mx i Drop Department.

Jego kolega JackMar to także Włoch.  Nazywa się Mario Iovieno. Pracuje jako rezydent DJ w słynnej dyskotece ?Music On The Rocks? w Positano na wybrzeżu Amalfi. Chociaż w przeszłości używał innego aliasu ?MVS, 4 Nasty Boys, Pizza Brothers, Illegal Beat, Kilian Taras?, ale teraz jest znany ze swojej pracy jako JackMar, która jest aliasem zrodzonym ze związku dwóch znaczących imion.

LEV to wokalistka i autorka tekstów Holly Peyton.

 

Oto oryginał i jego ciekawa historia rodem z lat 60-tych.

?Somebody to Love? (pierwotnie zatytułowane ?Someone to Love?) to rockowa piosenka napisana przez Darby’ego Slicka. Został pierwotnie nagrany przez  mało znany zespół The Great Society, a później przez  inny – Jefferson Airplane. Magazyn Rolling Stone umieścił wersję 274 Jefferson Airplane na liście 500 najlepszych piosenek wszechczasów.

Napisany przez gitarzystę The Great Society Darby Slicka po tym, jak uświadomił sobie, że jego dziewczyna go opuściła, i po raz pierwszy w wykonaniu tego zespołu, w tym jego ówczesnej szwagierki Grace Slick na wokalu, piosenka nie miała większego wpływu poza klubem obwód w rejonie zatoki. Piosenka została wydana w 1966 roku jako singiel ze stroną B kolejną kompozycją Darby Slick zatytułowaną ?Free Advice? w filii North Beach w wytwórni Autumn Records i została minimalnie rozpowszechniona poza San Francisco.

 

 

?Somebody to Love? było wielkim hitem już raz w klubach, kilkanaście lat temu. To był debiutancki singiel niemieckiego duetu muzyki elektronicznej Boogie Pimps. Został wydany 11 stycznia 2004 r. I osiągnął trzecie miejsce na brytyjskiej liście singli oraz siódme na irlandzkiej liście singli. Kawałek znalazł się również w pierwszej dwudziestce hitu w Australii, Danii, Finlandii, Niemczech i Holandii. Na większości tych terytoriów był to ich jedyny hit, ponieważ kolejny singiel ?Sunny? nie znalazł się na liście przebojów.

 

 

 

Zobacz inne klasyki rocka nas Nowo

 

 

 

 

Exit mobile version