Można powiedzieć, że na razie mamy dosyć nowych opracowań jednego z najsłynniejszych klasyków House. Mowa o “Show me love”, którego linia melodyczna pojawia się w nowym utworze Jonasa Blue “Something stupid”.

 

Czy macie ochotę kolejny raz posłuchać “Show me love“? Większość pewnie powie: Nie. Na szczęście w przypadku “Something stupid” mamy do czynienia z wykorzystaniem linii kompozycji klasyka Robin S, a nie typowym coverem, jak to ostatnio bywało. Oto Jonas Blue z pomocą mało znanej wokalistki AWA.

 

 

 

Jonas Blue portret
Jonas Blue (fot.Universal Music)

Jonas Blue i AWA stworzyli kawałek wypełniony energią danceflooru i euforią. W ?Something Stupid? słyszymy linię z kultowego kawałka ?Show Me Love? Robin S. Wyobrażamy sobie, jak świetnie wybrzmiałby na scenie festiwalowej. Mamy nadzieję, że wkrótce wszyscy ponownie będziemy mogli tego doświadczyć.

Tekst, który wyśpiewuje AWA, opowiada o lekkim niepokoju i wielkiej ekscytacji, jakie towarzyszą wczesnym etapom zakochania. To uczucie, gdy wszystko jest wspaniale poza naszą kontrolą, a my próbujemy się pilnować, by nie powiedzieć czegoś głupiego.

Tak opowiadają o nowym singlu.

Jonas:
2020 był bardzo trudny dla nas wszystkich, dlatego chciałem zacząć 2021 z pozytywną, podnoszącą na duchu energią. Sample z kultowego utworu Robin S podały mi właściwe rozwiązanie. Gdy dołączyła do mnie AWA i nagrała swój niesamowity wokal, wszystko złożyła się w perfekcyjną całość. Nie mogę się doczekać, by wszyscy usłyszeli nasz utwór i prawdziwie rozpoczęli 2021 rok.

AWA:
Gdy po raz pierwszy usłyszałam ten utwór, bardzo się ucieszyłam, że mogę być jego częścią. Od dawna jestem fanką Jonasa. Poza tym ze względu na sytuację na świecie uważam, że to jest idealny moment na tego typu piosenkę. Od dawna nie możemy wyjść swobodnie na miasto, a ?Something Stupid? sprawia, że z miejsca chcemy zacząć tańczyć ? nawet jeśli mamy to robić w sypialni przed lustrem! Myślę też, że każdy z nas był kiedyś w takiej sytuacji, gdy dał się ponieść i prędzej coś powiedział niż pomyślał.

Na dorobek Jonas Blue składa się ponad 120 odznaczeń platynowych, ponad 12 miliardów streamów na całym świecie i ponad 60 mln sprzedanych singli. DJ i producent znalazł się w elitarnym gronie artystów z Wielkiej Brytanii, którzy przekroczyli miliard streamów w 2020 ? u boku The 1975 czy Nialla Horana. Debiutancki album artysty, ?Blue?, w UK uzyskał status złotej płyty. W 2021 Jonas Blue nie zamierza spoczywać na laurach. To człowiek z misją, który zawsze daje z siebie wszystko. ?Something Stupid? to dopiero początek jego ambitnych planów na najbliższe 12 miesięcy.

AWA może pochwalić się ponad 14 mln streamów oraz tytułem VevoDSCVR ?Ones To Watch? 2020. Hypebae wróży pochodzącej ze Szwecji wokalistce ?podbicie świata?, a dziennikarze Hunger ogłosili ją ?nową boginią R&B?. Debiutancka EP-ka artystki, ?cry.baby.?, trafiła na playlisty takich stacji radiowych jak BBC 1Xtra, Kiss FM, Kiss Fresh czy Rinse FM.