we found love sultan shepard showtek

Wreszcie mamy coś przerobione naprawdę z pomysłem! Chciałoby się takich odświeżeń więcej słyszeć. Ale sama geneza oryginalnej wersji tez nie jest typowa. Powstał w latach 70-tych, ale popularność zdobył już w innej dekadzie. Oto najnowsza przeróbka dwóch duetów: Sultan + Shepard x Showtek – We Found Love > djpromo już dostępne

 

 

 

 

Label Armada przysłał djpromo, które nas bardzo ucieszyło z dwóch powodów: po pierwsze – lubimy bardzo oryginał, o czym niżej; po drugie – stary motyw został bardzo oryginalnie przetworzony.

Zacznijmy jednak od oryginału, bo ten ma ciekawą genezę. ?Now That We Found Love? (znany również jako ?Now That We We Found Found?) to utwór napisany przez Kennetha Gamble’a i Leona Huffa. Pierwotnie był nagrany przez słynny w czasach dekady 70 zespół  The O’Jays. Dziś nazwalibyśmy go po prostu boys bandem.  Potem była wersja cover autorstwa Martha Reeves (1976). Jeszcze później  w rytmie reggae-disco przerobił to zespoł  Third World (1978).

Ale dopiero gdy pojawiła się jeszcze inna wersja …

 

… jak czas pokazał – przełomowa dla popularności tej piosenki – to był prawdziwy hit i jest nim do dziś. Wersja Heavy D & The Boyz powstała dopiero w 1991, a więc po 15 latach! To był hit w całej Europie, USA, a nawet Australii.

Trzeba jednak powiedzieć, że wersja wcześniejsza też była sukcesem. Grupa The Third World osiągnęła Top 10 w Wielkiej Brytanii i # 47 na liście Billboard Hot 100.

 

sultan shepherd showtek I tak oto teraz pojawiła się wersja powstała w kooperacji dwóch duetów: Sultan + Shepard i Showtek. Tytuł został skrócony do “We Found Love”. Bo też sama przeróbka ma swój ciekawy pomysł. Nie jest to bowiem typowy cover.

Panowie wykorzystali motyw z refrenu oryginału i … dalej “pojechali po całości”. Wkleili w to nawet hip-hop i klimaty edm progressive house.

Zrobione to jest z pomysłem! Brawo! Chciałoby się takich odświeżeń więcej słyszeć.

 

 

 

Zobacz wywiad Sultan + Shepard na temat tego utworu.

 


Now that we found love >  fragment refrenu

… (Now that we found love what are we gonna do with it?)
Sweet love, sweet love
We got it, we got it
(Now that we found love what are we gonna do with it?)
Feel it in the breeze
Birds singing in the trees
Love is all around ya
(Now that we found love what are we gonna do with it?)
Come on, come on
We’ve got love, we’ve got love.
Little darling ….