DJ Raport blog
Home PREMIERY Renomty i NRD1 > lato nadchodzi za sprawą “Summer Jam”

Renomty i NRD1 > lato nadchodzi za sprawą “Summer Jam”

Czym bliżej lata, tym częściej będziemy tagować nasz artykuł “hit na lato”. W tym przypadku przynajmniej z jednego podstawowego powodu. “Summer Jam” to jeden z najbardziej kojarzonych z latem utworów tanecznych. Oryginał znacie, teraz nadchodzi wersja 2021 autorstwa NRD1 i Renomty.

 

 

“Summer Jam” liczy sobie już 21 rok. Pisaliśmy o nim już nie raz, bo to popularny wśró producentów kawałek do remiksowania lub coverowania. Nie ma roku, aby nie został odświeżony. Na przykład w 2020 roku mieliśmy cover Bright Sparks & Deep Chills i remiks oryginału autorstwa Jerome. Porównajcie ta najnowszą wersję z innymi. Firmują ją doskonale nam znany NRD1 i zupełnie nieznany Renomty.

Nówka sztuka, bo nie ma nawet teledysku w formie wideo. Nie szkodzi, najważniejsza jest dla DJ’ów jest muzyka. A ta w przypadku tej odświeżonej wersji wygląda całkiem fajnie. NRD1 i Renomty zahaczają tylko minimalnie o Slap House, dzięki czemu utwór ma szansę przetrwać w waszych “kufrach” (pendrive) znacznie dłużej.

Ciepły lekki beat i wokal zachęca do wysłuchania całości. DJ’e dostają specjalną wersję extended, która zmiksuje się “jak w masło” w kawałkami Shanguy, bo przecież NRD1 dał się poznać szerszej publiczności jako siła napędowa formacji Shanguy, z którą odniósł ogromny sukces. Można śmiało stwierdzić, że poznali oni tajemny przepis na hit. Ich single, takie jak ?La Louze?, ?King Of The Jungle?, ?Toukassé?,?Desolée?, czy ?Back To Life? zrobiły duże zamieszenie na polskich listach przebojów!

Zupełnie nic nie wiemy o Renomty. Ledwo udało nam się odczytać rosyjskojęzyczne teksty i ustalić,że to 21-letni Wasyl Leshchyshyn, który pochodzi z Brzezan, podobno koło Tarnopola. To prawdopodobnie gdzieś na Ukrainie. Producent wydał utwór ?DJARA?, który zdobył całkiem spora popularność.

Dla porównania oryginał…

 

? Summer Jam ? to piosenka niemiecko-belgijskiej grupy tanecznej The Underdog Project. Został wydany 24 lipca 2000 roku. Jest to pierwszy singiel z ich albumu “It Doesn’t Matter” . Warto pamiętać, że w 2003 roku ukazął się ponownie z samplem oryginalnego utworu, z 1997 roku, czyli ? Fiesta ? autorstwa The Sunclub.

Zespół składa się z czterech członków: Vic Krishna (wokal), Craig Smart (wokal), DJ Frank (remiksy) i AJ Duncan (klawisze).

 

Exit mobile version