DJ Raport blog
Home PREMIERY Talk dirty > Richard Grey & Lissat vs Jason Derulo

Talk dirty > Richard Grey & Lissat vs Jason Derulo

Dość rzadko mamy sytuację, że odświeżenie dotyczy utworu tak nowego. Utwór ” Talk dirty ” ma zresztą dość ciekawy, bo nietypowy rodowód. Pierwotna wersja powstała w 2007 roku, ale zyskała światowy rozgłos w 2014 roku w wykonaniu Jasona Derulo. Teraz – po 5 latach – pojawia się odświeżenie Richard Grey & Lissat.

 

Richard Grey & Lissat znów zaskakują nas świetną przeróbką utworu  Talk dirty. Tym razem jest to hit sprzed pięciu lat. Nowa wersja jest przede wszystkim bardzo energetyczna i co ważne zachowuje wiele elementów oryginału, w tym przede wszystkim tą charakterystyczną egzotyczną zakrętkę, dzięki, której oryginał zdobył tak dużą rozpoznawalność i popularność.

 

Oryginał nie tak stary, można rzec, wyjątkowo nowy jak na odświeżanie. Jason Derulo ft. 2 Chainz stworzyli “Talk dirty” w 2013 roku.

 

?Talk Dirty? została wydana jako drugi singiel z jego trzeciego albumu studyjnego “Tattoos” (2013). Ten trzeci album Jasona został przemianowany na “Talk Dirty” w wydaniu w USA, z inną listą utworów. Został wydany jako trzeci singiel w USA 7 stycznia 2014 roku.

Dodatkowe wokale zapewnił amerykański raper 2 Chainz, dzięki czemu jest to pierwszy singiel Derulo z gościnnym udziałem, z wyjątkiem francuskiej wersji ?Whatcha Say?. Artyści wspólnie napisali piosenkę z Jasonem Eviganem, Seanem Douglasem, Ori Kaplanem, Tamirem Muskatem, Tomerem Yosefem i frontmanem Wallpaper Rickym Reedem. Ten drugi jest także producentem piosenki.

Utwór nie jest oryginalną kompozycją, bo powstał na aranżacji utworu ?Hermetico? izraelskiego zespołu Balkan Beat Box. To własnie tu jest ta główna pętla saksofonowa oparta jest na charakterystycznych tureckich schematach , w szczególności na tureckim instrumencie dętym Zurna.

 

 

 

 

Exit mobile version