tańczmy latino agbe ey kelner marcin czerwiński

To już ostatni odcinek naszego wakacyjnego cyklu ‘Latino po polsku”. W sierpniu nazbierało się tego sporo. Z premedytacją pominiemy tu premiery doskonale wam znanych artystów, takich jak na przykład Skolim.

 

Polscy artyście serwują nam całą paletę tanecznych utworów tego lata! 🙂👍🙂👍🙂👍 Oprócz tradycyjnego disco polo, mamy synth pop, reggae dance, lajtowy house, całkiem ciekawe mieszanki alternatywnego pop z innymi gatunkami, i oczywiście latino. Ten ostatni nie tylko w postaci reggaeton , ale i w innych formułach brzmieniowych. A więc…

“Tańczmy latino… ey kelner…”

 

Marcin Czerwiński śpiewa po swojemu i robi to z całkiem fajnym luzem. Udowodniła to  jego przebojowa piosenka “Brokat”, która cały czas znajduje się na DJ top 50 POlish Dance Chart. Oto ten nowy utwór “Ey kelner”[Corleone Records], który także mozę się spodobać.

 

Niezły utwór “Tańczmy latino” [MUGO] przygotowała Agbe, bo nie jest to właśnie wspomniany reggaeton. Pewnie to wynika z ogromnego sukcesu “Ona działa na mnie jak“, z Dawidem Narożnym.

Bardzo oryginalna jest warstwa rytmiczna piosenki, ale też sam wokal pokazuje, że ta kolorowa dziewczyna (zobaczcie to wideo) ma nietuzinkowy wokal czy nawet osobowość.

 

Bardzo nam się podoba duet Jaś i Małgosia. ?Małgosia? to wokalistka Gosia Kudła, a ?Jaś? to Janek Przepiórkowski – klawiszowiec. Nagrywają jazz, soul, groove itp. , ale pewnie z okazji wakacji (sugeruje to tytuł) nagrali utwór o latynoskim zabarwieniu pt. “Wakacyjny bit (lato w mieście)” [Niebieski label/Agora]. Może nie jest tu szczególnie tanecznie, ale ma to swój styl i może być fajnym “przerywnikiem” muzycznym.

 

“Na raz” [E-Muzyka] po nietuzinkowa mieszanka r’n’b, hip hop i latino. Nieznani nam : NeoN i producent Sheriff.

 

Dla kontrastu przykład utworu nieco banalnego, bo “Dziewczyna jak miód” [Agora] to właściwie disco polo przearanżowane na latino dance. Bartosz Jagielski robi po prostu to w czym czuje się najlepiej. I pewnie znajdzie swoich zwolenników.

 

Coś ekstra na lato…

Jak, że lato nam się powoli kończy proponujemy inne przykłady premierowych tanecznych piosenek na lato 2023.

Viper czyli Jolanta Szwalgin, kultowa artystka disco polo, powraca z odświeżoną wersją swojego szlagierowego hitu. “Daj mi słońce 2023” [MUGO] to nostalgiczna podróż w czasie, zapraszająca nas do wspomnień związanych z pierwszymi randkami, ogniskami i zachodami słońca.

Pierwotnie utwór powstał w 1999 roku.