DJ Raport blog
Home TYLKO POLSKA MUZYKA TANECZNE DISCO DANCE – podsumowanie kwietnia 2019 po co sięgali DJ’e

TANECZNE DISCO DANCE – podsumowanie kwietnia 2019 po co sięgali DJ’e

Kadr z teledysku "Argentyna" grupy Defis.

Po wielkopostnej przerwie swoje podwoja dla klubowiczów otworzyły liczne dyskoteki w całej Polsce. Być może to dlatego kwiecień był tak bogaty w taneczne premiery. Zobacz po które z nich najchętniej sięgali DJ-e! Oto TANECZNE DISCO DANCE.

 

Liczne taneczne produkcje nie miały żadnych szans w kwietniu z odświeżeniem jednego z przebojów polskiej muzyki dance. Pierwsza wersja tego utworu powstała na początku obecnego tysiąclecia, a jego autorami byli bracia – Bartek i  Jarek Padyasek. Założyciele grupy D-BOMB pod koniec lat 90-tych debiutancką płytą “Moja gra” zdobyli setki serc fanów muzyki tanecznej.

Kilka lat później – bo w 2001 – powstał bez wątpienia jeden z najważniejszych przebojów – “O Ela Ela (Złoty deszcz)”. A powrócił on na początku tegorocznej wiosny, dzięki duetowi producentów DANCE 2 DISCO. I to właśnie ten singel cieszył się największym powodzeniem wśród DJ-ów w kwietniu.
Czy zasłużenie? Posłuchajcie i przekonajcie się sami.

 

 

O sobie przypomniał także Radek Liszewski – lider i wokalista grupy WEEKEND. A wszystko za sprawą singla zatytułowanego “Moje słońce”. Utwór bardzo szybko zyskał uznanie DJ-ów. Pytanie czy to przez wzgląd na czas oczekiwania na nowość od autora “Ona tańczy dla mnie” czy z faktu uznania dla tej premierowej produkcji? Niezależnie od odpowiedzi wiemy jedno – w minionym miesiącu to był nasz nr. 2!

Taneczne produkcje zdecydowanie dominowały w czołówce najchętniej pobieranych polskich, kwietniowych premier.

Ale wśród nich zdarzył się przysłowiowy “rodzynek”, którym okazał się humorystyczny utwór od LETNI, CHAMSKI oraz NOWATOR. Jeśli ktoś uważa, że Polak nie potrafi zrobić ciekawego numeru w klimacie latino – to właśnie dzięki tej produkcji może zmienić zdanie.

“Dziewczyno z Rzabki” to połączenie wakacyjnych brzmień reggaetonowych z dowcipnym tekstem. Całość chociaż zdecydowanie wolniejsza od pozostałych nowości zameldowała się na 5 miejscu w naszym zestawieniu.

 

I chociaż wcześniej wspominany duet DANCE 2 DISCO nie próżnował i często cieszył fanów nowymi remixami – to jednak inny pan producent został tym najpopularniejszym w kwietniu. Oczywiście mowa o Kamilu, bardziej znanym jako DJ SEQUENCE. To właśnie dwa jego remixy – dla JORRGUS oraz SOLEO & DIEGO znalazły się w dwudziestce najchętniej pobieranych utworów.

Wyżej z nich – bo na 7. miejscu – była produkcja dla Jurka, czyli klubowe odświeżenie jego niedawnej produkcji “Oddam Ci serce”. Podkręcony tempo oraz charakterystyczne brzmienie spowodowało, że ten numer ponownie zagościł na parkietach klubów w całej Polsce.

Lista TOP20 najchętniej pobieranych polskich utworów w kwietniu przez DJ-ów w serwisie digitaldj.pl

1.       D-Bomb & Dance 2 Disco – O Ela, Ela 2019
2.       Weekend – Moje słońce
3.       Defis – Argentyna
4.       Andre – Na niebie gwiazd tysiące
5.       Letni, Chamski x Nowator – Dziewczyno z Rzabki
6.       Just In Time – Zakazany owoc 2019
7.       Jorrgus – Oddam Ci serce (DJ Sequence Remix)
8.       Exelent – Bambino
9.       DJ Disco & Spiżowy Mocny – Biba w dobrym stylu
10.   Extazy – Wciąż czekam
11.   Cliver – Znaki na niebie
12.   Joker & Sequence – Pierwszy taniec
13.   Soleo & Diego – Skazani na kobiety (DJ Sequence Remix)
14.   Mirami – Sokoły
15.   Liza – Tu i teraz
16.   Marcin Siegieńczuk – Kiedyś to było
17.   Stachursky – Doskozzza
18.   Marioo – Ze mną bądź
19.   Top Girls – Nie jestem taka
20.   Gesek – Taka jesteś

Na koniec utwór, który pojawił się ostatniego dnia kwietnia (dlatego nie jest uwzględniony w tym zestawieniu), a który dzień później został nowym liderem.

Mowa oczywiście o premierowych singlu od rodzeństwa Gwiazdowskich – czyli grupie MIG. “Nie ma raju” wystarczyło 24h, aby jeszcze przed rozpoczęciem na dobre majówki zostać nr. 1. Więcej na ten temat już w kolejnym podsumowaniu miesięcznym.

 

Wszystkie nagrania znajdziecie w największym serwisie dla DJ-ów z muzyką disco/dance -> www.digitalDJ.pl

 

 

 

 

Exit mobile version