DJ Raport blog
Home POLECAMY PREMIERY EXTRA TEKA, TEKA, TEKA…niekonwencjonalny DJ Snake😉ale dlaczego ten raper tak krzyczy?

TEKA, TEKA, TEKA…niekonwencjonalny DJ Snake😉ale dlaczego ten raper tak krzyczy?

Już od pierwszych taktów brzmi to dosyć intrygująco, a mnie naszło od razu pytanie, czemu on tak krzyczy: “teka, teka, teka…”? Tak czy inaczej nowy kawałek DJ Snake’a może naprawdę zainteresować oryginalnością.

 

 

Kto wie czy pierwotnie “TEKA” nie była reggaeton’em? Dlaczego? Bo DJ Snake nie raz już pokazał, że pomysłowo robi ten najpopularniejszy latynoski rytm. Tym razem jest jest to ten wspomniany gatunek, ale jest jeszcze bardziej pomysłowo. Zobaczcie!

 

Równie, skocznie, pulsująco idący beat [🙂to lubimy 🙂], ciekawie brzmiące partie wokalne, a raczej rapowe to – nie wszystko w “Teka”. Kolaż oryginalnie wykreowanych dźwięków powala mnie, bo nie często słyszymy coś takiego.

Doceniony na całym świecie francuski DJ i producent DJ Snake łączy siły z gwiazdorem latino pop młodego pokolenia ? Peso Plumą. ?Nadszedł weekend, czas ubrań włoskich marek? ? rapuje po hiszpańsku Pluma na tłustym basie i hipnotycznej gitarowej pętli.

No właśnie, po latynosku, ale, zaintrygowany nim, sprawdziłem, że sam tytuł nie jest w tym języku, ale w …jawajskim. Dziewczyna krzyczy “Teka,….” co znaczy – ni mniej ni więcej – “przyjedź, przyjedź, przyjedź”.

To tylko jedna z moich teorii, bo druga jest taka, że DJ Snake robi sobie z nas żarty, jak wcześniej. Przyłapałem go, że sześć lat temu zrobił “Taki, taki” 😊😊😊😊

On

William Sami Étienne Grigahcin aka DJ Snake zadebiutował w 2013 roku i od tego czasu go znamy, tu na naszych parkietach. W 2015 roku bardzo dobrze “sprzedał” się u nas “Lean on” (Major Lazer x DJ Snake ft. MO), wspomniany “Taki, taki” (DJ Snake, Selena Gomez, Cardi B feat. Ozuna- 2018) i “Loco contigo” (DJ Snake, J. Balvin, Ozuna, Feat. Nicky Jam, Natti Natasha, Darell, Sech – 2019).

Trzeba wspomnieć jeszcze o ?Let Me Love You? z Justinem Bieber’em.  Jest tego dużo więcej. W sumie, ten DJ i producent ma na koncie ponad 80 diamentowych płyt i 400 platynowych. Jego kawałki streamowano dotychczas ponad 40 mld razy. DJ Snake jest także pierwszym artystą, który wystąpił na dachu Łuku Triumfalnego w Paryżu.

i On

Pochodzący z Guadalajary w Meksyku, Peso Pluma, wyróżnia się unikatowym stylem. Z 59 milionami słuchaczy Spotify miesięcznie przeszedł do historii. Jako pierwszy meksykański artysta, który znalazł się na szczycie listy przebojów Daily Top Artists Mexico.

Jego album ?GÉNESIS? pobił rekordy streamingu, przynosząc mu w tym roku Grammy w kategorii Best Música Mexicana Album. Międzynarodowe uznanie przyniosły mu współprace m.in. z Karol G, Anittą i Christianem Nodalem.

Peso Pluma jest nie tylko muzyczną potęgą, ale także ikoną kultury, z wieloma nagrodami i wytwórnią Double P Records, którą prowadzi wspólnie z George?em Prajinem.

 

 

 

Exit mobile version