DJ Raport blog
Home PREMIERY THANK YOU LORD, MAS GASOLINA i inne ciekawe premiery house👍⭐

THANK YOU LORD, MAS GASOLINA i inne ciekawe premiery house👍⭐

Za nami kolejny tydzień bardzo dobrej muzyki house. Oto pięć naszych rekomendacji, choć wybór był trudny. Oto Yvvan Back, Dave Delly & Zetaphunk, R3HAB x Ryan Arnold x N.F.I, Denis First & Laura White, Me & My Toothbrush i Ellie Goulding vs Jax Jones.

 

W dzisiejszej selekcji uwagę zwracają znakomite wokale, chwilami najwyższych lotów. W takim “Thank you Lord” – po angielsku, a w “Mas Gasolina” – po latynosku.

 

?Thank You Lord? to kawałek ze znakomitym wokalem gospel, który przywodzi na myśl słynny “Ride on time”. Oprócz dynamicznego groove’u duży nacisk kładziony jest tu na piano.

Włoski DJ-em/producent Yvvan Back. W ciągu ostatnich miesięcy był na dłuższej przerwie, ale teraz wraca w najlepszy sposób.

Dave Delly jest na początku swojej kariery producenckiej, bo zaczął od remiksów i bootlegów.

ZetaPhunk, również włoski producent, który uczył się muzyki klasycznej i gry na fortepianie, ale teraz jest prawdziwym miłośnikiem muzyki House. Próbował już siebie jako DJ, współpracował ze studiami muzycznymi jako producent. Wydał już z Yvvan Back utwór “I Need To Know”, w 2021 roku.

 

Bardzo aktywny R3HAB powraca z ?Mas Gasolina? we współpracy z brytyjskim DJ-em/ producentem Ryan’em Arnold i kolektywem producentów NFI. Ci ostatni są odpowiedzialni za napisanie wielu hitów dla takich gwiazd jak Cheat Codes, Steve Aoki, Meghan Trainor i Sigala.

?Mas Gasolina? [CYB3RPVNK] to zorientowany na parkiety remake słynnego latynoskiego popowego hitu Daddy Yankee, z 2004 roku. Wesoły latynoski wokal opakowany jest dla kontrastu w dość surowe brzmienie tech house.

 

Producent Denis First i wokalistka Laura White to postaci nam już trochę znane. “Something I Can Feel” [Soave] ma fajny wokal i lajtowe, lekko slap house’owe brzmienie.

 

Szwajcarski producent Christian Hirt aka Me & My Toothbrush tym razem zaskakuje nas świetnym disco house’wym brzmieniem. “What You Got” [Sirup Music] to właściwie taki groove house z prostymi (świetnymi) wokalnymi wstawkami czy samplami. Chwilami przypomina to Purple Disco Machine, ale ma swój styl.

 

Dawno nie słyszeliśmy tanecznego remiksu tej ciekawej brytyjskiej wokalistki Ellie Goulding. Tym razem jest i to nie byle jaki. Na ogół nie recenzujemy remiksów, ale  oryginał “Easy Lover” [Universal Music] ma synth popowe brzmienie.

Trzeba powiedzieć, że Jax Jones wykonał bardzo dobra robotę. Opakował znakomity wokal w piano house’owe , chwilami oldschool’owe, brzmienie.

 

Exit mobile version