DJ Raport blog
Home PREMIERY THAT WAY – VINAI i VAMERO* odświeżają hit Backstreet Boys

THAT WAY – VINAI i VAMERO* odświeżają hit Backstreet Boys

Kiedyś “I Want It That Way”, dziś po prostu “That way”; kiedyś – Backstreet Boys, dziś – VINAI & VAMERO ft. Chris Crone. Jest tylko jedno ALE … o czym niżej.

 

 

?I Want It That Way? jest najbardziej charakterystyczną piosenką Backstreet Boys – pierwszej męskiej (czy raczej chłopięcej) grupy określanej jako boys band. Ale to także spore wyzwanie dla producentów chcących go odświeżyć. Podjęły się tego dwa duety producenckie VINAI i VAMERO.

 

 

“That Way” wyszło naszym zdaniem bardzo fajnie. Producentom udało się wyszukać męski wokal. To Chris Cronauer aka Chris Crone. Możecie go kojarzyć m.in. z utworu “Everything Changes”, z Ummet Ozcan.

W skład VAMERO wchodzi oprócz naszego rodaka Adriana Kaczyńskiego wchodzi Waldemar Brjuchovic.

O oryginale

?I Want It That Way? to piosenka amerykańskiego boysbandu Backstreet Boys . Został wydany dokładnie 12 kwietnia 1999 roku jako główny singiel z trzeciego studyjnego albumu grupy “Millenium”.

Został napisany przez Maxa Martina i Andreasa Carlssona , a wyprodukowali go Martin i Kristian Lundin .
Utwór spotkał się z pozytywnym przyjęciem, a wielu krytyków chwaliło jego przebojowość. Pokazały to potem statystyki popularności. Osiągnęła pierwsze miejsce w ponad 25 krajach (!), w tym w Austrii, Niemczech, Włoszech, Nowej Zelandii, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. W Stanach Zjednoczonych zajęła szóste miejsce na liście Billboard Hot 100 przez osiem kolejnych tygodni.
Była nominowana do trzech nagród Grammy , w tym w kategorii Piosenka i Płyta Roku , i znalazła się na listach Blendera , MTV , Rolling Stone i VH1 .
W 2021 ?I Want It That Way? znalazło się pod numerem 240 na liście ? 500 Greatest Songs of All Time ? magazynu Rolling Stone.
Zespół powrócił w nowym albumem “DNA” w 2021 roku, ale bez większego sukcesu. Niezależnie od tego uchodzi za najsłynniejszy boys band, choć trudno go dziś porównać do dzisiejszych , takich jak choćby BTS.

 

Exit mobile version