The 1975 TOOTIMETOOTIMETOOTIME

Zwracamy uwagę na bardzo ciekawy zespół, jeszcze mało znany w Polsce. A jeśli już znany to w kręgach alternatywnego rocka. Tymczasem The 1975 zrobili bardzo fajny taneczny kawałek. Kto wie może to własnie nowy trend w muzyce pop? Sam tytuł utworu jest co najmniej zwariowany: TOOTIMETOOTIMETOOTIME.

 

 

 

 

 

1975 to angielski zespół rockowy wywodzący się z Manchesteru. W skład zespołu wchodzą wokalista i gitarzysta rytmiczny Matthew “Matty” Healy, gitarzysta prowadzący Adam Hann, basista Ross MacDonald i perkusista George Daniel. Dość rzadko interesujemy się rockiem, chyba, że jest taneczny. Ale w przypadku The 1975 mamy do czynienia z grupą wywodzącą się z alternatywnego rocka i synthi-pop. Ten ostatni gatunek jest w części też taneczny. I tu należy szukać odpowiedzi na pytanie: dlaczego taka rockowa kapela zrobiła w gruncie rzeczy typowo taneczny kawałek pod takim niekonwencjonalnym tytułem “?TOOTIMETOOTIMETOOTIME?.

 

The 1975 TOOTIMETOOTIMETOOTIME

To będzie prawdopodobnie najbardziej przebojowy kawałek w dorobku zespołu. A jest na pewno najbardziej taneczny. ?TOOTIMETOOTIMETOOTIME? to drugi oficjalny singiel zapowiadający płytę ?A Brief Inquiry Into Online Relationships?. Za sprawą najnowszego singla The 1975 wkraczają na popowe terytorium.

Jak przyznał frontman zespołu, Matt Healy, w rozmowie z ?The Guardian?: ?TOOTIMETOOTIMETOOTIME? to tropical house w stylu Drake?a. Dziennikarze magazynu ?SPIN? zauważyli, że ?TOOTIME?? przypomina ?The Sound? z poprzedniego albumu, natomiast NME opisuje kawałek jako hybrydę Stardust ?Music Sounds Better With You?, Ann Lee “Two Times” i Cher ?Believe?.

Dotychczasową dyskografię The 1975 zamyka ?I Like It When You Sleep, for You Are So Beautiful yet So Unaware of It? z 2016 roku. Pierwszą zapowiedzią najnowszego krążka The 1975 był singiel ?Give Yourself a Try?. Ponadto fani mogli usłyszeć bardzo polityczny utwór ?Love It If We Made It?.
The 1975 to bardzo utytułowana formacja, bo byli już nominowani do wielu nagród, a zdobyli między innymi nagrodę Radia BBC.
Cytowani wyżej dziennikarze może nieco przesadzają z porównaniami do Stardust Czy Drake, ale z naszego punktu widzenia utwór jest na pewno taneczny. Jest to mieszanka deep house i synthi popPosiada równą stopę i ma swój budzący zainteresowanie klimat. Sprawdźcie zresztą sami.