DJ Raport blog
Home POLECAMY PREMIERY EXTRA THE KOLORS serwują ITALODISCO🚀💥i rosną w siłę na naszych parkietach

THE KOLORS serwują ITALODISCO🚀💥i rosną w siłę na naszych parkietach

Już mieliśmy okazje wspominać na naszych łamach tą nową dla nas formację z Włoch. Nazywa się THE KOLORS i jest kolejnym przykładem na wylansowanie na TikToku. Oto kilka szczegółów na ich temat, ale właśnie pojawił się mocno taneczny remiks.

 

“ITALODISCO” – zgadza się – tytuł dobrze się wam kojarzy z muzyką italo disco, która swoje lata świetności miała w dekadzie ’80. To czasy Savage, Kena Laszlo i wielu innych. Była to muzyka śpiewana głównie po angielsku. Tymczasem The Kolors promują “swoje” i śpiewają po włosku. Oto bardzo fajnie zrealizowane wideo.

 

 

Singiel dotarł już na 1. miejsce włoskiego zestawienia Airplay i pnie się w górę w zestawieniach Spotify, TikToka czy Shazama. W Polsce wspiął się już na 1. miejsce listy Shazam TOP200, ale także na 1. miejsce listy Spotify Viral. Obecnie rośnie jego pozycja w radio, bo jest już w Top 20 Airplay dance chart, ale także na Digital DJ Chart.

Autorami piosenki są Stash i Davide Petrella, a producentami Stash, Starchild i Zef.

O nich

“ITALODISCO” zespołu The Kolors to kolejny wirusowy hit z TikToka. Jest to o tyle ciekawe, bo zespół istnieje od 2009 roku i dopiero teraz, dzięki słynnemu portalowi  mają swoje “5 minut”. Pierwotnie chyba składał się z pięciu muzyków, a dziś są nimi widoczni na powyższym foto.  To Stash Fiordispino, Alex Fiordispino i Dario Iaculli. Wydali już trzy studyjne albumy.

Swój muzyczny format określają jako pop rock. Muzycy nie kryją sympatii do wspomnianego wyżej nurtu. “Italodisco” to szczery hołd złożony włoskiemu gatunkowi muzycznemu. Dlaczego tak? Muzycy uważają, że w latach 80. to on sprawił, że Włochy stały się jednym z najważniejszych punktów odniesienia na scenie muzyki elektronicznej.

The Kolors inspirują się dokonaniami mistrza muzyki disco – legendarnego Giorgio Morodera, ale też grupy Righeira. Przypomnijmy to ta, która ma na koncie mega hit “Vamos a La Playa“.

I tu jeszcze ciekawostka, bo w tych dniach pojawiał się dynamiczny remiks dobrze znanego nam włoskiego producenta Christian Marchi.

Czy The Kolors “zrobią hita” na naszych parkietach? Na razie idzie im całkiem dobrze. W chwili pisania tego artykułu są na #13 na Digital DJ Chart. Jest trend zwyżkowy! 🚀🚀🚀

 

 

 

 

Exit mobile version