DJ Raport blog
Home POLECAMY PREMIERY EXTRA THE PLAYER 👌 Funkstar De Luxe i TOOMANYLEFTHANDS świetnie remiksują hit disco

THE PLAYER 👌 Funkstar De Luxe i TOOMANYLEFTHANDS świetnie remiksują hit disco

Takiej muzyki house słucha się z przyjemnością! “The Player” to utwór sprzed prawie 50 laty, u nas mało znany. Kiedyś nagrała go grupa First Choice, dziś remiksują go znany nam Funkstar Deluxe i  nieznani TOOMANYLEFTHANDS.

 

 

“The Player” w zremiksowanej wersji 2022 przybrał tytuł “The Player (He’ll Shoot You Down)”. Posłuchajcie jak to fajnie brzmi.

Takiej muzyki nie spodziewaliśmy się z labela Hexagon, bo “The Player (He’ll Shoot You Down)” to fajnie zaaranżowany na współczesną nutę funky disco. W tym przypadku jest to jeszcze coś więcej, bo producenci Funkstar De Luxe i TOOMANYLEFTHANDS świetnie wygenerowali brzmienie elektroniczny main lead i miękka, lekko biegnąca stopę. To umiejętnie zmiksowali ze starymi brzmieniami funky/disco.

O nich

Duńczyk Martin Ottesen aka Funkstar De Luxe, co by nie zrobił, zawsze będzie nam kojarzył się z “Sun is shining” (ostatnio secie Firebeatz). Bo to właściwie on spopularyzował na tanecznych parkietach całego świata ten przebój z Jamajki.

Ma ogromny dorobek. Zaczynał chyba w 1999 roku i przez lata zremiksował wiele hitów z różnych dekad. Muzyka disco od początku była mu bliska, bo przypomnę, zremiksował np. “Let The Music Play” Barry White’a.

Anders Kanstrup i Martin Nick czyli TOOMANYLEFTHANDS są nam znani tylko z jednego utworu czyli “Work That Body”. Produkują muzykę już przynajmniej 10 lat.

 

 

A teraz porównajcie zresztą sami, jak to brzmiało kiedyś, a jak dziś.

Dawno temu,

a dokładnie w 1974 roku powstał “The Player”.

 

First Choice to żeńskie trio wokalne wywodzące się z Filadelfii. Tworzyły go Rochelle Fleming , Joyce Jones i Annette Guest i potem jeszcze niejaka Malanie McSears. Takich grup wtedy było sporo, bo przypomnijmy, że już wtedy popularność muzyki disco w USA mocno wzrastała. To jeszcze nie były te największe hity.

 

 

 

Exit mobile version