DJ Raport blog
Home PREMIERY Ti Amo – Umberto Tozzi vs Wender & DJ Ross feat. Aira

Ti Amo – Umberto Tozzi vs Wender & DJ Ross feat. Aira

Oto odważne, bo klubowe, odświeżenie pewnej bardzo popularnej u nas włoskiej piosenki. “Ti amo” kiedyś śpiewał Umberto Tozzi, a dziś przerabiają Wender & DJ Ross feat. Aira. Poznaj historię oryginału i najnowszą wersję do tańca.

 

Dawno nie mieliśmy przeróbki klasyka piosenki włoskiej. Oto jest “Ti amo” w odświeżeniu Wender & DJ Ross.

 

Czy romantyczne włoskie przeboje brzmią dobrze w nowoczesnym brzmieniu House? Na to pytanie każdy musi sobie sam odpowiedzieć. Wszystko zaczęło się w 2013 roku kiedy wokalistka Aira nagrała cover “Ti amo”. Dlatego teraz ta nowa wersja nazywa się dokładnie tak: “I just wanna say TI AMO” i jest zremiksowana przez znanych nam włoskich producentów DJ Ross i Alessandro Viale. Wiedza oni jakie są obecne trendy, bo oparli swoja produkcję o grający bas.

 

Nie sposób porównywać ten klubowy energetyczny remiks do melancholijnego oryginału, ale na pewno warto sobie go przypomnieć i jego historię.

?Ti amo? (Kocham cię) to piosenka z 1977 roku nagrana przez włoskiego piosenkarza Umberto Tozzi. Wydał ją na albumie “? nell’aria … ti amo”. Odniosła wówczas sukces, stając się hitem w wielu krajach europejskich, w tym w Szwecji i Szwajcarii, gdzie znalazła się na szczycie list przebojów. Była bardzo popularna w naszym kraju i jest do dziś.

Hiszpańska wersja miała premierę jako ?Te Amo? i odniosła duży sukces w Hiszpanii i Ameryce Łacińskiej. W krajach niemieckojęzycznych niemiecka wersja Howarda Carpendale’a również odniosła duży sukces w 1977 roku. W tym samym roku francuską wersję tej piosenki nagrała Dalida.

W 2002 roku Umberto Tozzi nagrał duet z piosenkarką Leną Ka pod tytułem ?Ti amo (rien que des mots)?, z tekstami włoskimi i francuskimi. Ta wersja była sukcesem we Francji i Belgii, osiągając pierwszą trójkę na listach przebojów. W tym czasie oryginalna wersja pojawiła się ponownie na rynku i osiągnęła umiarkowany sukces we Francji. W sierpniu 2014 r.

Angielska wersja została również nagrana przez Laurę Branigan w 1984 roku, co w szczególności było hitem w Australii (osiągając # 2). Jeszcze w 2011 roku Sergio Dalma nagrał hiszpańską wersję tej piosenki, która osiągnęła Top 10 w Hiszpanii.

 

 

 

Exit mobile version