DJ Raport przedstawia: 'EXPLODE' Tiesto x MOGUAI plus Jordan & Baker

Tych kilka charakterystycznych akordów zna prawie każdy. Dziś, kiedy “Explode” liczy sobie dwadzieścia dwa lata, pojawia się jego odświeżenie, a właściwe  rekonstrukcja. Dlaczego tak?

 

 

“Explode” to ciągle popularny kawałek, a dokładniej ten jego charakterystyczny fragment (motyw). Jego oryginalną wersję i autorów znajdziecie na dole tego artykułu, a teraz przyjrzyjmy się co zrobili Tiesto i Moguai czyli dwaj weterani EDM.

 

To już kolejny klasyk EDM, za który zabiera się Tiesto, bo niedawno był “Meet her“. Producenci nie poszli najprostszą drogą, bo to byłoby zbyt banalne dla nich. Dlatego postanowili wykorzystać sprawdzony , przynajmniej od dwóch lat, patent, bo dopisali słowa i dobrali wokal.

Nie zrobili z “Explode” typowej piosenki ze zwrotkami. Wyszło ciekawie , zwłaszcza, że poszli w bardzo mocne “uderzenie”, a dodali lekką pompkę.

Przypomnijmy, że Moguai to André Tegeler – niemiecki producent sceny electro house. Jego najbardziej znany utwór to “U Know Y” (2002).

Porównajcie sami

Expolode powstał w 2002 roku. Nagrali go Jordan & Baker.

To duet, który działał dość krótko, bo tylko w latach 2002-2003. Tworzyli go Jens Jordan i  Shaun Baker. Po rozstaniu panowie działają samodzielnie, do dziś.  My bardziej znamy Shauna Bakera, którego kilka przebojów ciągle cieszy się u nas popularnością.  Na przykład “V.I.P.