DJ Promotion
Strona główna PREMIERY TIME TO GROOVE⭐ Majestic bierze klasyk i idzie wg aktualnych trendów

TIME TO GROOVE⭐ Majestic bierze klasyk i idzie wg aktualnych trendów

Majestic i Nono (fot. Facebook, Sony Music)

Repertuar grupy Earth, Wind & Fire nie pierwszy raz przeżywa swój renesans. Można powiedzieć, że on cały czas trwa. Tym razem wykorzystuje go specjalista od odświeżeń – Brytyjczyk DJ Majestic. Oto „Time to groove”.

 

Sam tytuł „Time to groove” mówi niewiele, ale gdy posłucha się pierwszych jego taktów – słychać klasyki funky disco.

 

Majestic nie idzie drogą zwykłego coveru, bowiem utwór w swojej tekstowej warstwie ma dopisany nowy tekst przez wokalistkę Nono. To już jest trend tego roku, bo mamy już całkiem sporo takich przykładów.

Pod względem aranżacji Majestic stara się wiernie trzymać brzmienia lat 70-tych, a więc tego co robili Earth, Wind & Fire. Producent dodał house’owy beat i jednak wyraźnie przyśpieszył. Ma on 128 BPM. Zresztą porównajcie sami, bo na dole przedstawiamy oryginał.

Przełomowy rok

2021 był przełomowym dla Majestic. W ubiegłym roku wydał aż 3 single za pośrednictwem Ministry of Sound. Jego sukces został wzmocniony światowym hitem „Rasputin” z Boney M.

Utwór osiągnął ponad 400 milionów streamów, a ponadto pokrył się platyną w całej Europie i Ameryce Południowej. Jednocześnie zdobywając złoto we Francji, Norwegii, Australii, Belgii, Włoszech i Finlandii.

Wkraczając w wiele gatunków muzyki tanecznej, od UK Garage i house po D&B i Dubstep, Majestic występował z takimi gwiazdami, jak Sigma, DJ EZ, MJ Cole, Judge Jules i Laidback Luke. Jest pionierem zupełnie nowej koncertowo-rave’owej hybrydy znanej jako LIMITLESS, wyprzedając pięć koncertów w Londynie, a także zabierając ją do kultowego BCM na Majorce, na Ibizę i Malię. Wcześniej przerabiał utwory Craiga Davida, Preditaha, Kaskade i wielu innych. Tego lata odbędzie rezydencję w Ibiza Rocks.

Nono

pochodzi z Rio de Janeiro, a obecnie mieszka w Londynie. Jej świeży, niepowtarzalny popowy styl łączy brazylijskie elementy z żywymi rytmami. Artystka szybko zgromadziła imponującą liczbę 140 tys. obserwujących na Instagramie i 1,6 mln słuchaczy miesięcznie na Spotify.

W tym roku poznaliśmy jej całkiem udany utwór „Off My Mind„.

Oryginał

Tytuł oryginału to „Let’s groove”. oto on.

„ Let’s Groove ” to utwór amerykańskiego zespołu Earth, Wind & Fire z ich jedenastego studyjnego albumu „Raise!” (1981). Piosenka, napisana przez Maurice’a White’a i Wayne’a Vaughna i wyprodukowana przez White’a, została wybrana jako główny singiel z albumu.

Muzycznie „Let’s Groove” to post-disco , pop i funk , który obejmuje instrumentację syntezatorów i klawiszy oraz żywe gitary elektryczne .

Piosenka odniosła komercyjny sukces i była najwyżej notowanym singlem zespołu wróżnych krajach. Osiągnęła szczyt w pierwszej dwudziestce w Stanach Zjednoczonych, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii, Kanadzie.

 

 

 

Exit mobile version